Porozumienie podpisali m.in. Adam Lewandowski i Krzysztof Urbasa (drugi i trzeci od lewej na zdjęciu). Porozumienie podpisali m.in. Adam Lewandowski i Krzysztof Urbasa (drugi i trzeci od lewej na zdjęciu). Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik – Przemysław Pacholski

Zaniemyśl: Autobusy od września

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już od nowego roku szkolnego mieszkańcy Zaniemyśla będą mogli bezpłatne dojechać do Śremu. Gwarantuje to porozumienie zawarte między włodarzami obu gmin.

W czwartek 13 maja w Urzędzie Miejskim w Śremie doszło do spotkania czterech włodarzy: Adama Lewandowskiego (burmistrza Śremu), Przemysława Pacholskiego (burmistrza Kórnika), Jacka Nowaka (burmistrza Krzywinia) i Krzysztofa Urbasa (wójta Zaniemyśla). Podczas spotkania zawarto m.in. porozumienie między włodarzami gmin Śrem i Zaniemyśl dotyczące utworzenia bezpośredniego połączenia autobusowego pomiędzy miejscowościami.

Przypomnijmy, że na ostatniej sesji radni pozytywnie odnieśli się do utworzenia połączenia na linii autobusowej nr 17. Wstępna koncepcja zakłada, że przyjazdy do Zaniemyśla nastąpią o godz. 06.25, 10.15, 16.20, 18.55, a odjazdy w stronę Śremu są planowane na godz. 06.35, 10.30, 16.25 i 19.00. Transport będzie darmowy dla mieszkańców. Szacuje się, że gmina na funkcjonowania komunikacji do końca roku wyłoży ok. 15 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek