Droga przy ul. Ogrodowej zostanie poszerzona. Spowoduje to konieczność wycinki części drzew. Jak zaznacza wójt Krzysztof Urbas, wycięte zostaną tylko te niezbędne. Droga przy ul. Ogrodowej zostanie poszerzona. Spowoduje to konieczność wycinki części drzew. Jak zaznacza wójt Krzysztof Urbas, wycięte zostaną tylko te niezbędne.

Zaniemyśl: Podzielone zdania mieszkańców

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przez niemal dwie godziny trwało spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami ul. Ogrodowej w Zaniemyślu. Dotyczyło budowy drogi, która jest planowana jeszcze w tym roku.

Sprawa przebudowy ulicy Ogrodowej wywołuje kontrowersje m.in. ze względu na planowaną wycinkę drzew i zbyt dużą szerokość nowej nawierzchni. W związku z tymi wątpliwościami, wójt Krzysztof Urbas zorganizował w piątek 14 czerwca spotkanie konsultacyjne.

Włodarz gminy przypomniał, że to już drugie spotkanie ws. projektowanej ulicy. Pierwsze z nich odbyło się 25 kwietnia i przybyło na nie jedynie 5 mieszkańców. Tym razem było ich znacznie więcej, gdyż na liście obecności pojawiło się ponad 40 podpisów. Podczas spotkania wójt dokładnie wyjaśniał szczegóły techniczne dotyczące przebudowy. Na wspomnianej ulicy nastąpi budowa chodnika o szerokości 2 metrów, natomiast jezdnia będzie miała szerokość 6 metrów. Przy jezdni zostanie też wybudowany kolektor deszczowy.

Będzie też obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h i tonażowe do 12 ton, co oznacza, że na ulicę nie będą mogły wjeżdżać pojazdy ciężarowe ze strony sąsiednich dróg: ul. Śremskiej i ul. Poznańskiej. - Wiem, że wśród społeczeństwa coraz szerzej jest rozpowszechniana nieprawdziwa informacja, że wójt próbuje podstępnie zrobić tu obwodnicę drogi wojewódzkiej. Tu nie będzie żadnej obwodnicy – zaznaczył wójt Krzysztof Urbas.

Dyskusja była momentami burzliwa. Ścierały się ze sobą różne koncepcje dotyczące możliwości przejazdu ciężarówek przez ulicę, aby zmniejszyć nieco ruch na odcinkach ul. Poznańskiej i Śremskiej. Dyskusję wywołało też ustawienie progów zwalniających. Ostatecznie po głosowaniu przyjęto, że na odcinku od ul. Śremskiej do zakrętu będą dwa progi, natomiast na pozostałym fragmencie do ul. Poznańskiej powstanie jeden. Wątpliwości budzi też szerokość pasa drogowego ze względu na znajdujący się w pobliżu cmentarz ewangelicki. W tej sprawie opinię ma wyrazić Wojewódzki Konserwator Zabytków. Do tematu będziemy jeszcze powracać.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja