Sprawa domku szwajcarskiego nadal wywołuje emocje. Sprawa domku szwajcarskiego nadal wywołuje emocje. www.zaniemysl.pl

Zaniemyśl: Kto odpowiada za wyspę?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Komisja doraźna ds. funkcjonowania wyspy Edwarda kontynuuje swoją pracę. W minionym tygodniu zostało zorganizowano kolejne spotkanie.

Doszło do niego dokładnie w czwartek 13 maja w urzędzie gminy. W spotkaniu mogli uczestniczyć tylko osoby z zaproszeniami. Z informacji, które uzyskaliśmy od przewodniczącej rady gminy, Justyny Dąbrowskiej w spotkaniu wzięli udział: starosta – Ernest Iwańczuk, prezes Powiatowego Centrum Inwestycji – Rafał Wiatr, wójt gminy – Krzysztof Urbas, kierownik Referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami – Barbara Cukrowska, radca prawny – Marek Grzelak i wszyscy członkowie komisji doraźnej ds. funkcjonowania Wyspy Edwarda.

Radni mieli możliwość wysłuchania stanowiska wszystkich stron i zadania im pytań. - Panowie Starosta i Prezes PCSI podtrzymali stanowisko Zarządu Powiatu i Spółki stwierdzające, że zawarte z gminą porozumienia z dnia 25 lutego 2016 r. jest nieważne. Odmiennego zdania jest pan wójt, a więc na tym polu nie ma porozumienia. Ponadto usłyszeliśmy, że Powiat Średzki nie zlecał żadnych prac związanych z remontem, usuwaniem awarii czy zmianą aranżacji w domku szwajcarskim – informuje przewodnicząca rady gminy, Justyna Dąbrowska.

Ponadto komisja w najbliższym czasie wystąpi do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o zajęcie stanowiska w sprawie wspomnianego domku szwajcarskiego oraz nadal będzie analizowała materiały dotyczące Wyspy Edwarda. Celem jest możliwie jak najszybsze sporządzenie raportu i przedstawienie go pozostałym radnym.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja