Wydrukuj tę stronę
W maju zakończono przebudowę ul. Akacjowej i Średzkiej. W maju zakończono przebudowę ul. Akacjowej i Średzkiej.

Zaniemyśl: Inwestycje zgodnie z planem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Fragmenty niektórych miejscowości przypominają obecnie plac budowy. A to wszystko ma związek z prowadzonymi inwestycjami. Niektóre z nich niedawno też zakończono.

W środę 15 maja dokonano odbioru prac wykonywanych w ramach budowy ul. Akacjowej, Bukowej i Średzkiej w Zaniemyślu. Inwestycja została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich obejmowała budowę ul. Akacjowej (opisanej w dokumentacji jako łącznik) i ul. Średzkiej z kostki brukowej i została wykonana przez firmę Roboty Drogowe Jacek Szymanowski z Książa Wlkp. za kwotę 699 906,79 zł. Druga część dotyczyła budowy oświetlenia ulicznego ul. Akacjowej (łącznik) i ul. Średzkiej. Te roboty wykonała firma El-Mont Marek Jaskuła z Janowa za kwotę 39 729 zł.

Dokładnie tydzień później nastąpi odbiór inwestycji pod nazwą „Rozbudowa ścieżki pieszo-rowerowej przy Jeziorze Raczyńskim poprzez wybudowanie stałego oświetlenia ścieżki i małej architektury”. Pierwszą część zamówienia stanowiło wykonanie oświetlenia ścieżki, a najbardziej korzystną ofertę złożyła firma Energosieć S.C. Zakład Elektroinstalacyjny Piotr Grzegorski i Marek Wardeński z Pyzdr. Wszystkie niezbędne prace wykonała za kwotę 140 220 zł.

Drugi pakiet w ramach przetargu obejmował tzw. elementy wyposażenia, czyli urządzenia siłowni zewnętrznej, ławki parkowe, uliczne kosze na śmieci, stojaki na rowery i tablice informacyjne. Zwycięzcą tej części przetargu było Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Ewa Błaszczyk z Nowego Miasta, która zaproponowało wykonanie prac za kwotę 66 446,49 zł. Dodajmy, że cała inwestycja zostanie dofinansowana z funduszy unijnych w wysokości 63,63 % wartości inwestycji.

Nadal trwa budowa kanalizacja sanitarnej w Śnieciskach. Wykonawca przyspieszył harmonogram prowadzonych robót. Kolejny odbiór częściowy nastąpi do 10 czerwca. Później firma czasowo zejdzie z czasu budowy, ale pozostanie na terenie gminy. Będzie realizować fragment budowy kanalizacji sanitarnej w Zwoli w miejscu powstającego osiedla mieszkaniowego. Prowadzone są też prace przy przebudowie dawnej kotłowni na świetlicę wiejską w Jaszkowie. Nie jest wykluczone, że ta inwestycja zostanie zakończona do końca lipca.

Realizowane są też inwestycje z funduszu sołeckiego. W Zwoli dokonano ogrodzenia placu zabaw, a także zamontowano nowe urządzenia i ławki. Dokonano też nasadzeń dwóch platanów. Z kolei w Brzostku, Mądrem i Winnej już wkrótce zostanie rozbudowane uliczne oświetlenie. Podpisano już umowę z firmą Enea, która zakłada wykonanie niezbędnych prac do 30 września.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.