W maju zakończono przebudowę ul. Akacjowej i Średzkiej. W maju zakończono przebudowę ul. Akacjowej i Średzkiej.

Zaniemyśl: Inwestycje zgodnie z planem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Fragmenty niektórych miejscowości przypominają obecnie plac budowy. A to wszystko ma związek z prowadzonymi inwestycjami. Niektóre z nich niedawno też zakończono.

W środę 15 maja dokonano odbioru prac wykonywanych w ramach budowy ul. Akacjowej, Bukowej i Średzkiej w Zaniemyślu. Inwestycja została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich obejmowała budowę ul. Akacjowej (opisanej w dokumentacji jako łącznik) i ul. Średzkiej z kostki brukowej i została wykonana przez firmę Roboty Drogowe Jacek Szymanowski z Książa Wlkp. za kwotę 699 906,79 zł. Druga część dotyczyła budowy oświetlenia ulicznego ul. Akacjowej (łącznik) i ul. Średzkiej. Te roboty wykonała firma El-Mont Marek Jaskuła z Janowa za kwotę 39 729 zł.

Dokładnie tydzień później nastąpi odbiór inwestycji pod nazwą „Rozbudowa ścieżki pieszo-rowerowej przy Jeziorze Raczyńskim poprzez wybudowanie stałego oświetlenia ścieżki i małej architektury”. Pierwszą część zamówienia stanowiło wykonanie oświetlenia ścieżki, a najbardziej korzystną ofertę złożyła firma Energosieć S.C. Zakład Elektroinstalacyjny Piotr Grzegorski i Marek Wardeński z Pyzdr. Wszystkie niezbędne prace wykonała za kwotę 140 220 zł.

Drugi pakiet w ramach przetargu obejmował tzw. elementy wyposażenia, czyli urządzenia siłowni zewnętrznej, ławki parkowe, uliczne kosze na śmieci, stojaki na rowery i tablice informacyjne. Zwycięzcą tej części przetargu było Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Ewa Błaszczyk z Nowego Miasta, która zaproponowało wykonanie prac za kwotę 66 446,49 zł. Dodajmy, że cała inwestycja zostanie dofinansowana z funduszy unijnych w wysokości 63,63 % wartości inwestycji.

Nadal trwa budowa kanalizacja sanitarnej w Śnieciskach. Wykonawca przyspieszył harmonogram prowadzonych robót. Kolejny odbiór częściowy nastąpi do 10 czerwca. Później firma czasowo zejdzie z czasu budowy, ale pozostanie na terenie gminy. Będzie realizować fragment budowy kanalizacji sanitarnej w Zwoli w miejscu powstającego osiedla mieszkaniowego. Prowadzone są też prace przy przebudowie dawnej kotłowni na świetlicę wiejską w Jaszkowie. Nie jest wykluczone, że ta inwestycja zostanie zakończona do końca lipca.

Realizowane są też inwestycje z funduszu sołeckiego. W Zwoli dokonano ogrodzenia placu zabaw, a także zamontowano nowe urządzenia i ławki. Dokonano też nasadzeń dwóch platanów. Z kolei w Brzostku, Mądrem i Winnej już wkrótce zostanie rozbudowane uliczne oświetlenie. Podpisano już umowę z firmą Enea, która zakłada wykonanie niezbędnych prac do 30 września.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?