Bartosz Godziewski chce sprawdzić oczekiwania mieszkańców gminy poprzez specjalne ankiety. Bartosz Godziewski chce sprawdzić oczekiwania mieszkańców gminy poprzez specjalne ankiety. archiwum prywatne

Nowe spojrzenie na kulturę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Był jednym z kilku kandydatów na to stanowisko. W naborze pokonał pięciu konkurentów i został nowym dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury. Bartosz Godziewski, bo o nim mowa, z początkiem tygodnia rozpoczął nową pracę. O jego zamierzeniach i planach rozmawiał z Radosławem Jagiełą.

Dlaczego zdecydował się pan na kandydowanie na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Zaniemyślu?

Przede wszystkim dlatego, że od ponad 10 lat zajmuję się kulturą i wierzę, że moje doświadczenie dobrze wykorzystam na powierzonym mi stanowisku. W tym roku zakończyłem również swój największy, 8-letni, projekt jakim był Cloud9 Festival. Od kilku lat jestem zwolennikiem działań na szczeblu samorządowym. Działań, które mają realny wpływ na otaczający nas świat.

Według pana, jakie są obecnie mocne strony oferty kulturalnej w gminie Zaniemyśl?

Nikogo nie zaskoczę, jeśli odpowiem, że są nimi Zaniemyskie Bitwy Morskie. To duże przedsięwzięcie z ponad 40-letnią historią, prezentujące topowych artystów polskiej sceny muzycznej. W ciągu roku natomiast Gminny Ośrodek Kultury może się pochwalić owocną współpracą z Agnieszką Skarbecką, która prowadzi profesjonalne zajęcia z baletu i akrobatyki.

Skoro pytałem o lepsze strony, to teraz czas zapytać o te słabsze. Gdzie widzi pan możliwości do poprawienia wspomnianej oferty kulturalnej?

Sądzę, że słabszą stroną jest niewielka różnorodność zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury. Wierzę jednak, że uda się systematycznie powiększać ofertę warsztatów skierowaną do różnych grup wiekowych. Chciałbym również wprowadzić do kalendarza kulturalnego cykliczne imprezy prezentujące sztukę na wielu płaszczyznach, takie jak koncerty, wernisaże czy spektakle.

Z jakimi pomysłami przychodzi pan do nowej pracy? Co w pierwszej kolejności chciałby pan zrealizować?

Aplikując na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury przygotowałem autorską koncepcję jego funkcjonowania, która zawiera szereg działań nadających kierunek rozwoju na najbliższe lata. Dotyczy ona kilku płaszczyzn, takich jak program, wizerunek czy współpraca z innymi instytucjami kultury na szczeblu regionalnym. Jednak pierwszą rzeczą, jaką chciałbym wykonać, jest przeprowadzenie badania zapotrzebowania oraz oczekiwań mieszkańców gminy Zaniemyśl, bo to do nich należy Gminny Ośrodek Kultury i to dla nich przygotowana będzie oferta kulturalna GOK.

Dla kogo będzie skierowana ta ankieta? Kiedy mieszkańcy będą mogli ją wypełnić? Na jakich obszarach zamierza się pan skoncentrować?

Ankietę chciałbym skierować do wszystkich grup wiekowych w gminie Zaniemyśl. Mam nadzieję, że z pomocą przyjdą mi lokalne instytucje oraz stowarzyszenia. Chciałbym przeprowadzić badanie potrzeb mieszkańców jeszcze w czerwcu, przed rozpoczęciem wakacji, aby móc przygotować ofertę na sezon rozpoczynający się we wrześniu. Skupię się na rozbudowie zajęć oraz cyklicznych imprez w ciągu roku. Chciałbym, aby Gminny Ośrodek Kultury wyszedł na przeciw pasjom oraz potrzebom mieszkańców gminy Zaniemyśl.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek