Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie i chętnie wcielali się w Rzymian. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie i chętnie wcielali się w Rzymian.

Legioniści w Zaniemyślu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu przenieśli się w czasie za sprawą pokazu historycznego zorganizowanego przez Grupę Artystyczną ?Rekonstrukto? z Lublina.

Celem ich wyprawy były czasy świetności Imperium Rzymskiego. Młodzież poznała wiele ciekawostek dotyczących życia w antyku, a zainteresowani uczniowie mogli osobiście zapoznać się z historycznym orężem. Kilkoro z nich utworzyło też żółwia, czyli opancerzoną formację obronną legionistów. Nie mogło zabraknąć również rozmów na temat rzymskich gladiatorów, które stanowiły dobry pretekst do zaprezentowania ich ekwipunku i wzięcia udziału w inscenizowanych pojedynkach.
Poza mnóstwem broni, wyposażenia i elementów pancerza członkowie grupy ?Rekonstrukto? przywieźli ze sobą antyczne narzędzia tortur. Rekwizyty przypominające o okrucieństwie cechującym starożytnych również przyciągały uwagę uczniów. Pokaz cieszył się wśród nich sporym zainteresowaniem i stanowił ciekawe uzupełnienie ich wiedzy historycznej

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek