Wydrukuj tę stronę
Maluchy z uwagą wysłuchały bajki. Fot. BP Zaniemyśl Maluchy z uwagą wysłuchały bajki. Fot. BP Zaniemyśl

O czytaniu dla dzieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzień Kundelka był nie lada okazją dla maluchów z przedszkola w Zaniemyślu. Dzieci wysłuchały wtedy bajki o psie Marudku.

O Dniu Kundelka nie mogły zapomnieć przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Zaniemyślu. Obchodzimy to święto 25 października. Jednak to dzień później panie z biblioteki zaprosiły dwie grupy czterolatków i pięciolatków do czytelni w zaniemyskiej bibliotece. Część dzieci po raz pierwszy mogła poznać teatrzyk Kamishibai. W tej formie teatralnej dzieci oglądają ilustracje umieszczone w drewnianej skrzynce i słuchają bajki.
A opowiedziano wzruszającą historię przyjaźni małego chłopca o imieniu Leoś z psem, który wabił się Marudek. To nie jedyna atrakcja, jaka czekała na dzieci. Bibliotekarki urozmaiciły spotkanie zabawą edukacyjną. Przypomniano w niej psy, które były bohaterami bajek i książek dla najmłodszych. Oprócz tego bibliotekarki pokazały przedszkolakom wystawę książek o psach, które dzieci mogą wypożyczyć.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl