Maluchy z uwagą wysłuchały bajki. Fot. BP Zaniemyśl Maluchy z uwagą wysłuchały bajki. Fot. BP Zaniemyśl

O czytaniu dla dzieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzień Kundelka był nie lada okazją dla maluchów z przedszkola w Zaniemyślu. Dzieci wysłuchały wtedy bajki o psie Marudku.

O Dniu Kundelka nie mogły zapomnieć przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Zaniemyślu. Obchodzimy to święto 25 października. Jednak to dzień później panie z biblioteki zaprosiły dwie grupy czterolatków i pięciolatków do czytelni w zaniemyskiej bibliotece. Część dzieci po raz pierwszy mogła poznać teatrzyk Kamishibai. W tej formie teatralnej dzieci oglądają ilustracje umieszczone w drewnianej skrzynce i słuchają bajki.
A opowiedziano wzruszającą historię przyjaźni małego chłopca o imieniu Leoś z psem, który wabił się Marudek. To nie jedyna atrakcja, jaka czekała na dzieci. Bibliotekarki urozmaiciły spotkanie zabawą edukacyjną. Przypomniano w niej psy, które były bohaterami bajek i książek dla najmłodszych. Oprócz tego bibliotekarki pokazały przedszkolakom wystawę książek o psach, które dzieci mogą wypożyczyć.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?