Nowe Miasto: Strażacy doczekali się pralnicy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Był to jeden z głównych postulatów nowomiejskich strażaków. W tym roku mogą oni korzystać z nowoczesnej strażnicy, a od niedawna w skład ich wyposażenia wchodzi pralnica. Jest to bardzo przydatne urządzenie, które w znaczący sposób ułatwia służbę strażakom-ochotnikom.

Strażacy z Nowego Miasta użytkują pralnicę od dwóch miesięcy. To profesjonalne urządzenie służące do prania ubrań specjalnych. Jest rozwiązaniem, które pozwoli utrzymać ubrania strażackie w dobrej kondycji. Regularne pranie usuwa z materiału nomexów nie tylko widoczny brud i zanieczyszczenia i toksyczne związki i substancje rakotwórcze. To dość istotnie wpływa na zdrowie strażaków.

Pralnica w odróżnieniu od pralek domowych pozwala na pranie większego wsadu (w pralkach domowych należy prać pojedynczo oddzielnie spodnie i kurtkę), pranie na okrągło oraz zapewnia długoletnie użytkowanie. Jak informują strażacy z Nowego Miasta, zakup nie byłby możliwy, gdyby nie dofinansowanie ze strony Starostwa Powiatowego w Środzie oraz sołectwa Nowe Miasto.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 20 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 19 kwietnia
Problem jest - zgłoszeń nie ma
Koronawirus: Stan na dzień 18 kwietnia
Kiedy pójdziemy do restauracji?