Nowe Miasto: Można pozbyć się odpadów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Gminy i firma ZGO-Nova z Jarocina niedługo zorganizują dwie akcje odbioru tzw. odpadów problemowych: wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Jest to cyklicznie powtarzająca się akcja w każdym roku. Odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nastąpi bez zgłaszania telefonicznego do firmy ZGO –NOVA. Co istotne, należy jedynie wystawić odpady rano przed godz. 7:00 w dniu odbioru.

W środę 25 listopada będzie można wystawić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odebrane zostanie kompletny sprzęt taki jak: lodówki, pralki, zamrażalki, telewizory, komputery, monitory, odkurzacze, suszarki, lokówki, latarki, żyrandole. Z kolei we wtorek 1 grudnia przyjdzie czas na odbiór wielkogabarytowych odpadów. Tego dnia będzie można oddać: stoły, szafy, krzesła, sofy, pufy, tapczany, dywany, wykładziny, także z linoleum, wózki dziecięce, materace, pierzyny, sieci na pranie, rowery i zabawki dużych rozmiarów (niemieszczące się w pojemniki na odpady zmieszane).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?
Mieszkańcy nie są zadowoleni z drogi
Średzianin z pandemicznym pamiętnikiem
Już wkrótce zrobi się niebezpiecznie