Bank Pekao

Chocicza: Zatrzymany kierowca z promilami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do sklepu w Chociczy (gm. Nowe Miasto) przyjechał pijany kierowca. Policjanci z posterunku w Nowym Mieście szybko zareagowali na to zgłoszenie.

Nastąpiło to dokładnie w czwartek 14 maja w godzinach wieczornych. - Mundurowi zastali 57-letniego kierowcę w momencie kiedy po zrobionych zakupach, próbował odjechać spod sklepu swoim samochodem. Dalszą jazdę skutecznie mu udaremniono, a badanie alkotestem potwierdziło, że mężczyzna jest pod znacznym działaniem alkoholu. Urządzenie wykazało blisko 3 promile w jego organizmie - informuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie.

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwemu prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Przypomnijmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo za które grozi: zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat, grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trybu "Policjant" nie da się wyłaczyć
Potencjalny morderca w areszcie
Sprzedaż alkoholu w ubiegłym roku
Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się