Wydrukuj tę stronę
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Już w najbliższy wtorek grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. księdza Jana Twardowskiego w Kolniczkach uda się na wycieczkę do Gdańska.

Będzie to dość nietypowa podróż ze względu na sposób dotarcia do stolicy województwa pomorskiego.
We wtorek 3 marca grupa uczniów ze szkoły w Kolniczkach wraz z opiekunami uda się na trzydniową wycieczkę do Gdańska. Droga prowadzi przez… Wrocław. Z Chociczy, z przesiadką w Ostrowie Wielkopolskim wycieczkowicze pociągiem udadzą się do Wrocławia. Tam wsiądą w samolot, którym o 15:50 odlecą do Gdańska. Lot, który potrwa 65 minut, to dla niektórych uczniów  pierwsza okazja do zobaczenia Polski z lotu ptaka. Stąd pomysł, aby co 20 minut zamieniać się miejscami. Każdy będzie miał możliwość siedzenia przy oknie.
W stolicy województwa pomorskiego zobaczą m.in. Fontannę Neptuna, Długi Targ, Bazylikę Mariacką, Westerplatte i Archikatedrę Oliwską. Znajdzie się też czas na zrobienie zdjęć na plaży. Droga powrotna, zaplanowana na czwartek 5 marca, będzie wyglądała podobnie. Siedemnaścioro uczniów musiało się liczyć z wydatkiem rzędu 440 zł, ale nie ulega wątpliwościom, że tę wycieczkę zapamiętają na długie lata. W cenie są także noclegi w hostelu oraz posiłki. Jak zapewnił dyrektor szkoły, Artur Pachala, transport samolotem może być tańszy niż autokarem, a z pewnością atrakcyjniejszy. Planowany powrót do Chociczy, w czwartek wieczorem. Na przyszły rok zapowiadana jest podobna wycieczka dla uczniów obecnej V i VII klasy tej szkoły.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl