Nowe Miasto: Rozmawiały o labiryncie duchów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę 15 stycznia odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkaniu pojawiło się kilkanaście pań zainteresowanych literaturą.

Tematem spotkania była książka „Labirynt Duchów” autorstwa Carlosa Ruiza Zafrona. Jest ona ostatnią częścią cyklu „Cmentarz Zapomnianych Książek”, uznawanego przez krytyków za jedno z najważniejszych dzieł literackich XXI wieku.

Labirynt Duchów jest powieścią wielowątkowa, a fabułę stanowi historia Alicji Gris. Książka ma blisko 900 stron, jednak według klubowiczek, autor zręcznie prowadzi narrację. Co istotne, książkę można przeczytać bez znajomości wcześniejszych utworów. W książce hiszpański autor ujął bogate tło historyczne oraz klimat Barcelony. Jednocześnie utwór stanowi dość mocny kryminał i powieść obyczajowa. Można tam też znaleźć wplecioną baśniowość i magię.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zostanie zorganizowane w lutym. Wtedy przyjdzie czas na rozmowy o prozie polskiej noblistki, Olgi Tokarczuk.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.