Nowe Miasto: Dzieci uczą się programować

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście kontynuuje swój udział w ogólnopolskim projekcie „Uczymy dzieci programować”. Biorą w nim udział uczniowie z gminnych szkół.

Podczas spotkania uczestniczki rozmawiały o tym, w jaki sposób można przekazywać sobie wiadomości. Oczywiście bardzo popularna jest obecnie metoda elektroniczna, ale też była to dobra okazja do przypomnienia sobie o tradycyjnym sposobie pisania listów.

Dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie z pogrupowaniem i omówieniem kolejnych elementów związanych z listami, znajdujących się na macie do kodowania. Bez problemu potrafiły je nazwać oraz powiązać w dodatkowy sposób. Wspólnie z bibliotekarzami przeczytały również książkę „Uskrzydlony listonosz”, opowiadającą o akceptacji drugiej osoby. Ponadto uczestniczki zajęć mogły zaprojektować także własny znaczek pocztowy, poćwiczyć ładne pisanie poprzez kaligrafię, napisać swój list na ozdobnej papeterii, a także wykonać i ozdobić własną kopertę.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.