WOŚP 26 lat temu Fot. GOK Krzykosy

WOŚP 26 lat temu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pamiętacie, jak wyglądał 26 lat temu finał WOŚP w Sulęcinku? Gminny Ośrodek Kultury z Krzykos udostępnił nagranie z tego wydarzenia. Koniecznie obejrzyjcie!

Powitanie gości, minikabaret, Mini Lista Przebojów z aukcją, koncert Przemysława Goca, zabawa taneczna, a wszystko przeplatane licytacjami – tak bawili się 26 lat temu mieszkańcy Sulęcinka i okolic. Cel był szczytny – pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gminny Ośrodek Kultury z Krzykos udostępnił na swojej stronie internetowej nagranie z finału WOŚP. Warto nadmienić, że były to początki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 29. finał, a ten z nagrania, to trzeci w historii WOŚP. To także trzeci finał zorganizowany w tej miejscowości. W całej Polsce zebrano wówczas ponad 2,8 mln dolarów, z czego swoją cegiełkę dołożył także Sulęcinek. Podczas trwającej tutaj imprezy przeprowadzono licytacje z których dochód w całości został przekazany na konto Fundacji. Na aukcji wylicytowana została np. książka „Kwitnący ogród”, która w popularnym serwisie aukcyjnym dziś kosztuje niewiele ponad 7 zł. Zwyciężczyni licytacji zapłaciła za nią… 210 tys. zł i nie była to najwyższa kwota, jaka tego wieczoru padła w Sulęcinku. Trzeba tu jednak nadmienić, że kwota podana jest w starych złotych, choć właśnie w 1995 roku w Polsce przeprowadzona została denominacja.

Sala Wiejska w Sulęcinku 26 lat temu wypełniona była po brzegi, więc z pewnością wiele osób teraz chętnie powspomina tamo wydarzenie, oglądając nagranie, które jest dostępne tutaj

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek