Pięczkowo: Nieustannie pamiętają o przeszłości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szkoła Podstawowa w Pięczkowie, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym ,włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej zatytułowanej „Szkoła pamięta”.

Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających postacie i wydarzenia historyczne szczególnie ważne dla małej ojczyzny. Szkoła w Pięczkowie przeprowadziła wiele działań.

Uczniowie klas 1-8 pod opieką swoich wychowawców we wrześniu i październiku opiekowali się lokalnymi miejscami pamięci, czyli pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz ofiar drugiej wojny światowej, gdzie dokonywali prac porządkowych oraz zapali znicze. Działania te będą kontynuowane każdego miesiąca po zakończeniu nauki zdalnej.

Ponadto uczestnicy kółka historycznego przygotowali lapbooki dotyczące egzekucji mieszkańców powiatu średzkiego dokonane przez nazistów we wrześniu 1939 roku w Środzie. Ponadto uczniowie odszukali w domach pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie i przygotowali z nich prezentację zdjęć z krótkimi opisami.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 20 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 19 kwietnia
Problem jest - zgłoszeń nie ma
Koronawirus: Stan na dzień 18 kwietnia
Kiedy pójdziemy do restauracji?