Bank Pekao
Sulęcin: Strażacy i wolontariusze pomagają w walce z pandemią Fot. OSP Sulęcin

Sulęcin: Strażacy i wolontariusze pomagają w walce z pandemią

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Sołectwo Sulęcin zaangażowało się w walkę z koronawirusem. W ramach projektu zakupiony został wielofunkcyjny opryskiwacz spalinowy, który umożliwia przeprowadzanie dezynfekcji dużych powierzchni.

W dniach 25 i 27 października wolontariusze z tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie sołectwa roznosili ulotki informujące o tym, w jaki sposób można się chronić przed koronawirusem. Podobną treść zawierają także rozwieszane przez strażaków plakaty.

Mieszkańcy Sulęcina o sposobach ograniczenia ryzyka zakażenia będą mogli się także dowiedzieć jutro, w trakcie spotkania organizowanego przez OSP. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, ilość uczestników została ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 502 685 823.

Wolontariusze z OSP Sulęcin chętnie pomagają także osobom starszym, niepełnosprawnym i tym, wobec których zastosowano kwarantannę. Nieodpłatnie osobom potrzebującym zakupią podstawowe produkty niezbędne do codziennej egzystencji oraz lekarstwa (osoba korzystająca z pomocy pokrywa tylko sam koszt zakupionych artykułów, który nie może być wyższy, niż 200 zł).
Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mai Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie, pod numerem 533 657 976.

Warto także nadmienić, iż strażacy z OSP Sulęcin zaangażowali się w pomoc dla średzkiego szpitala. Do siedziby OSP można przynosić pościele, kołdry, poduszki i wodę mineralną niegazowaną (butelki o pojemności 0,5l), które to przedmioty zostaną przekazane wspomnianej placówce.

Projekt „Sołectwo Sulęcin razem walczy z epidemią!” dofinansowano ze środków programu
Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Lider Zielonej Wielkopolski.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Potencjalny morderca w areszcie
Sprzedaż alkoholu w ubiegłym roku
Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!