Wydrukuj tę stronę
Pięczkowo: Ty też możesz pomóc Gosi i strażakom Fot. OSP Pięczkowo

Pięczkowo: Ty też możesz pomóc Gosi i strażakom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ośmioletnia Gosia z Bolechowa cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. 22 sierpnia w Poznaniu odbędzie się Zlot Czerwonych Samochodów. Co ma wspólnego choroba z tym wydarzeniem?

Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów to nic innego, jak zlot pojazdów pożarniczych. Trzecia edycja tej imprezy odbędzie się 22 sierpnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Swój udział zapowiedziało wiele jednostek strażackich, w tym także z naszego powiatu. Dla uczestników przewidziano nagrody w postaci sprzętu strażackiego. Jedynym warunkiem jest uzbieranie największej ilości nakrętek. Tylko pięć jednostek może otrzymać sprzęt, więc rywalizacja jest zacięta.

Na zlot wybiera się także Ochotnicza Straż Pożarna z Pięczkowa. Też stara się o wygranie nagrody. Warto więc wspomóc jednostkę i podarować strażakom nakrętki, tym bardziej, że ostatecznie to właśnie one pomogą w leczeniu Małgosi Sawińskiej z Bolechowa (wielkopolskie). Gosia pod koniec lipca skończyła osiem lat. Lekarze nie dawali jej szans, gdyż urodziła się w 23 tygodniu ciąży i ważyła 660 gramów. Dziewczynka ma dysfagię ustno-gardłową. Przyjmuje posiłki z butelki i nie mówi. Terapia, na którą zbierane są fundusze, ma pozwolić Gosi jeść łyżeczką, nabrać sił i wreszcie zacząć mówić.
Oddając nakrętki możesz przyczynić się do wzbogacenia jednostki strażackiej z Pięczkowa w nowy sprzęt, a jednocześnie pomożesz rodzicom Gosi uzyskać pieniądze na opłacenie turnusów neurologopedycznych. Nakrętki można przynosić do sklepu przy piekarni Mucha, sklepów pana Gruszczyńskiego w Pięczkowie i Orzechowie oraz do punktu aptecznego w Pięczkowie. Zbiórka kończy się w przeddzień zlotu.

Udział w zlocie zadeklarowało już ponad 50 jednostek. Trzeba przy okazji zaznaczyć, że OSP Pięczkowo to nie jedyna jednostka z naszego powiatu, której czerwony samochód zobaczymy podczas zlotu. Może więc warto wpaść w sobotę 22 sierpnia na teren MTP w Poznaniu? Organizatorzy zapraszają w godzinach od 11:00 do 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl