Solec: Powstanie długo wyczekiwana nawierzchnia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy Solca z utęsknieniem czekają na nowe nawierzchnie ulic. Do niedawna prawie cała miejscowość tonęła w błocie w związku z prowadzonymi tutaj robotami. Teraz nawierzchnia powstanie na ul. Kościelnej.

Gmina ogłosiła przetarg na przebudowę drogi gminnej, jaką jest ul. Kościelna w Solcu. Aż osiem firm zdecydowało się startować w przetargu, ale tylko jedna z nich złożyła ofertę cenową, która mieści się w kryteriach określonych przez gminę. Zamawiający przeznaczył na wykonanie zamówienia kwotę 340 tys. zł. Firma P. P. H. U. Grzegorz Szymczak z Bachorzewa w gm. Jarocin oferowała się wykonać te roboty za 318 493,73 zł. Najdroższą ofertę złożyła firma BUD-AN Sp. z o. o., która za te same prace zażądała ponad 560 tys. zł.

Jak powiedział na ostatniej sesji wójt, Andrzej Janicki, teraz najlepsza oferta zostanie sprawdzona, czy spełnia wszystkie warunki formalne i wkrótce powinna zostać podpisana umowa na wykonanie inwestycji. Wykonawca musi przebudować ulicę na długości 315 m, a szerokość nawierzchni ma mieć od 5 do 7 m. Musi też ulepszyć podłoże z gruntu stabilizowanego cementem o grubości 10 cm, wykonać podbudowę z betonu, którego warstwa, po zagęszczeniu, ma mieć grubość 20 cm.

W zakres tego zadania wchodzi również wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, ułożenie krawężników i ścieku ulicznego, jak również wykonanie studzienki ściekowej z kratką i regulacja wysokościowa pokryw studni telekomunikacyjnych i skrzynek zaworów wodociągowych. Dodatkowo należy wprowadzić oznakowanie pionowe.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 24 października
Koronawirus: Więcej łóżek szpitalnych dla zakażonych
Alkohol przyczyną wielu kłopotów
Koronawirus: Stan na dzień 23 października
Lubonieczek: Wypadek ze skutkiem śmiertelnym