Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W piątek dowiedzieliśmy się o trzecim potwierdzonym przypadku zakażeni koronwirusem na terenie naszego powiatu. Podobnie, jak w poprzednich przypadkach, wielu mieszkańców spekulowało, kim jest ta osoba.

Wczoraj Urząd Gminy Krzykosy poinformował, że na kwarantannie przebywa personel Przychodni Lekarza Rodzinnego „Na zdrowie” w Sulęcinku. Jak czytamy w oświadczeniu wydanym przez tę placówkę, w poradni udzielono pomocy pacjentowi z objawami koronawirusa, którego potwierdzono. W związku z powyższym lekarz i pielęgniarka zostali poddani kwarantannie. Te informacje wystarczyły, aby wśród niektórych mieszkańców Sulęcinka wystąpiły objawy paniki. Starano się za wszelką cenę zdobyć informacje o zakażonym.

Ponieważ dane tej osoby nie ostały ujawnione przez sołtysa Mateusza Ciołka, spotkał się on z wyrazami pogardy. Wysypała się fala hejtu i agresji, czego przykładem może być fakt dokonania aktu wandalizmu, który bezpośrednio dotknął sołtysa i jego najbliższych. Drzwi do jego mieszkania zostały obrzucone jajkami oraz pojawiły się na nich wulgarne napisy. Swoją dezaprobatę w stosunku do tego czynu wyraziła Rada Sołecka Wsi Sulęcinek, która wystosowała w tej sprawie oświadczenie. Członkowie rady proszą mieszkańców o informacje, które mogą się przyczynić do złapania sprawców tego czynu. Jeśli ktoś takowe posiada, może je przekazać jednemu z członków Rady, bądź bezpośrednio  policji.

- Osobie (osobom), która była autorem debilnych napisów na drzwiach życzymy powrotu do człowieczeństwa i odkupienia swoich przewinień. Mamy nadzieję, że sprawca (sprawcy) zgłoszą się z przeprosinami do Sołtysa, a w ramach rekompensaty popracują na rzecz Sołectwa – czytamy w oświadczeniu. Rada życzy zdrowia choremu mężczyźnie i jego najbliższym oraz zapewnia o swoim poparcie dla działań sołtysa. - Pokażmy solidarność w tych trudnych czasach! - tym apelem kończą oświadczenie.

Poniżej publikujemy całą treść oświadczenia rady sołeckiej Sulęcinka.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Długo trzeba było czekać
Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?
Mieszkańcy nie są zadowoleni z drogi
Średzianin z pandemicznym pamiętnikiem