Krzykosy: Utrudnienia w wielu miejscowościach

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Otrzymujemy skargi od mieszkańców ws. budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Pięczkowo, Witowo, Solec i Sulęcin. Ich sytuacja nie jest do pozazdroszczenia.

Budowa sieci wodociągowej kanalizacji sanitarnej w miejscowości Pięczkowo i Witowo oraz kanalizacji sanitarnej w miejscowości Solec i Sulęcin spędza sen z powiek wójta gminy Andrzeja Janickiego. Blisko 12 mln zł gmina chce pożyczyć na tę inwestycję. Do 9 kwietnia przyjmowane są oferty w przetargu na udzielenie kredytu. Pisaliśmy o tym w poprzednim numerze GPŚ.

Powstanie sieci cieszy mieszkańców miejscowości, których ta inwestycja dotyczy. Sposób wykonania robót jest jednak dla nich bardzo uciążliwy. Głównym problemem jest panujący w miejscu wykonywania robót bałagan. W skardze, którą rada sołecka Witowa wystosowała do wójta wskazano na niszczenie mienia mieszkańców i utrudnienia komunikacyjne we wsiach. Zwrócono uwagę na fakt, że wyrwy w drogach i poboczach nie są naprawiane od Świąt Bożego Narodzenia. Autorzy skargi prosili wójta, aby wymógł na wykonawcy „natychmiastowe doprowadzenie ścieżki rowerowej, chodników, płotów oraz elewacji budynków do stanu sprzed rozpoczęcia budowy”.

W odpowiedzi wójta na skargę czytamy, że po przeprowadzeniu rozmów z wykonawcą, firma ta zobowiązała się m.in. do bieżącego naprawiania dziur, wymiany kruszywa stosowanego do ich uzupełniania oraz do regularnego czyszczenia chodników. W piśmie mowa jest także o rozpoczęciu asfaltowania drogi głównej we Witowie i bocznej do Bronisławia. Prace miały ruszyć 12 marca. Sprawdziliśmy na miejscu, jak wygląda sytuacja. Nawierzchnia nadal pozostawia wiele do życzenia. Aktualnie utrzymuje się pogoda bezdeszczowa, trudno stwierdzić, czy występują jakieś wyjątkowo uciążliwe niedogodności. Nigdzie nie zauważyliśmy choćby kawałka nowej asfaltowej nawierzchni.

Poproszona o komentarz sołtys Witowa, Marzena Wielińska, stwierdziła, że część prac została wykonana, a na pozostałe może mieć wpływ ogłoszenie stanu epidemicznego.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Brak chętnych na budowę dachu
Planowane wyłączenia prądu.
Przygotujesz tytkę dla potrzebujących?
Czy w Brodowie będzie bezpieczniej?
Albo bez uprawnień, albo nietrzeźwi