Mieszkańcy Sulęcinka już mogą korzystać z nowego chodnika. Mieszkańcy Sulęcinka już mogą korzystać z nowego chodnika.

Chodnik już jest

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy Sulęcinka zwracali uwagę na potrzebę budowy chodnika przy ul. Kopczynowskiej, prowadzącej na stację PKP. Inwestycja została wykonana. W miejscowości planowane są także kolejne udogodnienia.

W Sulęcinku wiele osób korzysta z transportu kolejowego, dlatego chodnik umożliwiający dojście na stację znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Pojawiły się jednak głosy, że niezbędne w tym miejscu jest także oświetlenie, gdyż droga prowadząca na PKP jest zupełnie ciemna. Mieszkańcy zwracają również nie pierwszy raz uwagę na brak zadaszonej poczekalni na peronach, gdzie można by było się schować przed zimnem czy deszczem.

W Sulęcinku jednak dzieje się dużo, dlatego może z czasem większość sugestii mieszkańców zostanie spełniona. W minioną sobotę na przykład ruszyły prace przygotowawcze do budowy siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw dla dzieci przy stacji PKP. Wójt gminy, przewodniczący rady oraz sołtys Sulęcinka zorganizowali wspólne działania, mające na celu wycinkę krzewów oraz drzew, by przygotować teren pod te przedsięwzięcia.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać