Bank Pekao
Strach źródłem władzy Fot. KorwinTV

Strach źródłem władzy

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na początku lutego Wojciech Ziętkowski był gościem stacji KorwinTV. Prezes Regionu Wielkopolska Partii Korwin opowiadał w nim m.in. o polityce rządu, pandemii, zamykaniu gospodarki, służbie zdrowia oraz demografii w Polsce.

Były burmistrz Środy nie szczędził gorzkich słów pod adresem rządzących. - Wojna polsko-polska, którą ktoś rozgrywa, nikomu nie służy – podkreślał Wojciech Ziętkowski. Wskazywał na brak legalności obostrzeń, ogromne szkody dla gospodarki w dłuższym terminie oraz coraz większy dług Państwa i nowe podatki. Zaznaczał brak korelacji pomiędzy zamykaniem gospodarki, a skalą zakażeń oraz poziomem umieralności.

- Konfederacja zbiera podpisy pod ustawą Otwieramy, która ma zachęcić Rząd do tego, żeby zatrzymano tę szkodliwą politykę gospodarczą – postulował na antenie Stacji. Mówił między innymi o bezprecedensowym niszczeniu służby zdrowia. – Dzisiaj mamy kataklizm. My, jako gmina Środa Wielkopolska, szczyciliśmy się tym, że mieliśmy wspaniale przygotowaną szkołę rodzenia, przy świetnie zorganizowanym oddziale położniczo- ginekologicznym, oddziale neonatologii. To w tej chwili upada w gruz - przekonywał Wojciech Ziętkowski.

Wspominał także o kolejnym problemie w skali kraju, jakim jest spadający przyrost naturalny. Wskazywał przy tym Środę, jako miasto, które opiera się temu negatywnemu trendowi - Środa Wielkopolska jest miastem, w którym przez 15 lat rodziło się około 30% więcej dzieci niż umierało osób – wskazywał były burmistrz Środy. Zwracał uwagę na źródła pomocy państwa, jako pochodzące z podatków oraz zadłużania się. - Nowe podatki, takie jak podatek cukrowy, zniesienie ulgi abolicyjnej, które mają źródła dochodów za granicą czy podatek od spółek komandytowych – wymieniał Prezes. Wskazywał także na ogromny problem, jakim jest izolacja ludzi, w tym szczególnie osób starszych. - Zamykanie ludzi w domach powoduje rozbicie wspólnoty społecznej – przekonywał. Wywiad dostępny jest na stronie Korwin24.pl oraz w serwisie YouTube. Link do nagrania znajduje się tutaj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Potencjalny morderca w areszcie
Sprzedaż alkoholu w ubiegłym roku
Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!