Koronawirus: Więcej łóżek szpitalnych dla zakażonych Zdjęcie poglądowe

Koronawirus: Więcej łóżek szpitalnych dla zakażonych

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przypominamy, że od dziś, tj. 24 października, cała Polska jest już w czerwonej strefie.

Z powodu rosnącej liczby wykrytych przypadków zakażeń wprowadzono kolejne obostrzenia. Wśród nich jest m.in. ograniczenie przemieszczania się osób powyżej 70. roku życia, lokale gastronomiczne i restauracje nie mogą prowadzić działalności stacjonarnej, wydarzenia sportowe mogą odbywać się wyłącznie bez udziału publiczności, a uczniowie starszych klas szkół podstawowych (IV-VIII) przechodzą na naukę zdalną.

W związku z rosnącą liczbą pytań dotyczących kwarantanny, średzka Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna prosi w takich przypadkach o kontakt z ogólnopolską całodobową infolinią. Ministerstwo Zdrowia uruchomiło centrum kontaktu Covid-19 pod numerem +48 22 25 00 115.

Wraz ze znacznym wzrostem liczby wykrywanych przypadków zakażeń Urząd Wojewódzki w Poznaniu stara się o zwiększenie bazy łóżek szpitalnych dla pacjentów z Covid-19. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk wydał decyzje dotyczących szpitali (w nawiasie liczba łóżek): w Chodzieży (6), w Grodzisku Wielkopolskim (93), w Ostrzeszowie (97), w Szamotułach (40), w Środzie Wlkp. (40), w Śremie (2), w Pleszewie (2), Ostrowie Wlkp. (65), Kościanie (41), Obornikach (46), w Rawiczu (100) i Turku (56).

- Przygotowujemy się do organizacji kolejnych miejsc dla pacjentów z COVID-19 w wielkopolskich szpitalach. Wiem, że niekiedy te decyzje budzą sprzeciw, czy to personelu, czy lokalnej społeczności, ale musimy być solidarni, niezależnie od tego, w jakim powiecie żyjemy. Naszym celem jest zabezpieczenie pacjentów w taki sposób, by w razie zakażenia byli hospitalizowani blisko domu – tłumaczy wojewoda wielkopolski – Zależy nam na tym, aby w przypadku innych świadczeń, przejmował je na siebie powiat ościenny. Chodzi o to, aby w danym regionie dla nikogo nie zabrakło pomocy, niezależnie z jakim schorzeniem się zmaga – dodaje.

- Każdego dnia liczba łóżek się zwiększa. Już 27 października będzie ich 1626, a 2 listopada osiągniemy liczbę 1862. Około 500 miejsc planujemy również utworzyć w szpitalu tymczasowym. Sytuacja łóżkowa na tym etapie walki z pandemią w Wielkopolsce jest pod kontrolą – zapewnia wojewoda.

Dziś pierwsi pacjenci z Covid-19 mają zostać przyjęci do średzkiego szpitala.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Dwa wypadki na DK11. Jest ofiara śmiertelna
Ekstremalna jazda daje mu siłę
W Murzynowie został rozbity gang
Uwaga! Na drogach może być ślisko
Brak chętnych na budowę dachu