Łóżka dla zakażonych także w średzkim szpitalu

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W związku ze wzrostem liczby zakażeń na koronawirusa, znacznie wzrosła także liczba osób, które wymagających hospitalizacji. Skutkiem tego jest brak wolnych łóżek w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

Już wczoraj zapadła decyzja o nieprzyjmowaniu do tego szpitala nowych pacjentów. W planach było przekształcenie szpitala MSWiA w placówkę dedykowaną do walki z COVID-19. Wczoraj wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk wydał decyzję w tej sprawie.
- W ostatnich dniach pracowaliśmy nad różnymi scenariuszami, jednak żadna decyzja w sprawie szpitala MSWiA nie zapadła. Zgodnie z naszymi analizami na tym etapie walki z epidemią szpital MSWiA nie będzie placówką dedykowaną do walki z koronawirusem- zakomunikował wojewoda.

Jednoczenie zaczęto szukać innych rozwiązań. Ponieważ zajęte są także wszystkie łóżka w szpitalach w Pleszewie i Ostrowie Wielkopolskim, zapadła decyzja o utworzeniu nowych miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem w innych szpitalach. Najwięcej, bo aż 120 takich miejsc zostanie utworzonych w szpitalu w podkaliskiej Wolicy.

- Zależy nam też na sukcesywnym poszerzaniu bazy łóżek dla pacjentów z COVID-19 w poszczególnych powiatach Wielkopolski. To właśnie w szpitalach powiatowych będziemy tworzyli oddziały dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Dziś podpiszę decyzje dla Śremu, Kępna, Ostrowa Wielkopolskiego, Międzychodu czy Środy Wielkopolskiej- powiedział wojewoda podczas czwartkowej konferencji prasowej.

- Według decyzji, szpital średzki został zobowiązany do utworzenia 16 łóżek dla osób zakażonych, w tym trzy z respiratorami – powiedział naszej gazecie Tomasz Stube z Biura Prasowego wojewody wielkopolskiego.

Z naszych informacji wynika, że w ciągu tygodnia oddziały dla pacjentów z COVID-19 zostaną utworzone niemal we wszystkich wielkopolskich szpitalach powiatowych.

Z danych opublikowanych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu wynika, że już wczoraj na zakażonych pacjentów czekało w naszym województwie 414 wolnych łóżek i 89 wolnych respiratorów.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9622 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 19 października
Szpital jednoimienny w Środzie?
Zmarł ks. Marian Derkaczewski
Hokej na trawie: Mistrzostwo Polski w 1976 roku
Koronawirus: Najwyższy dobowy przyrost zakażeń w powiecie