Wydrukuj tę stronę

Koronawirus: Wśród zakażonych są funkcjonariusze średzkiej Policji

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej, st. asp. Edyta Kwietniewska w rozmowie z naszą gazetą potwierdziła, że wśród osób zakażonych są także funkcjonariusze ze średzkiej jednostki.

- Na chwilę obecną czterech funkcjonariuszy naszej jednostki posiada pozytywny wynik testu na covid-19. W związku z tym ustalono osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi, skutkiem czego jeden policjant pozostaje w nadzorze epidemicznym, jedenastu przebywa na kwarantannie, podobnie jak jeden pracownik cywilny. Lista osób, które mogły mieć kontakt z zarażonymi została przekazana do służb sanitarnych, które są podmiotem wiodącym w sprawie.

Kierownictwo naszej jednostki ma pełną świadomość, jak ważna jest ochrona policjantów i pracowników dlatego, od początku pandemii obowiązują środki ogólnie zalecane, których celem jest zminimalizowanie zakażenia. Każdy z policjantów ma dostęp do środków służących do dezynfekcji, jednorazowych rękawiczek, w częściach wspólnych jest obowiązek noszenia masek, a tam gdzie to możliwe zastosowano pracę zmianową.

Należy również podkreślić, iż nasz zawód jest ze swej natury narażony na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a co za tym idzie zarażenia się różnymi chorobami. Policjanci podejmujący interwencje – nierzadko związane z udzielaniem pomocy czy ratowaniem życia - nie mają możliwości przeprowadzenia wywiadu w środowisku interwencji. To ze specyfiki służby policyjnej jest niemożliwe, bo trzeba działać szybko i skutecznie. Dlatego funkcjonariusze pozytywni i z kontaktu pozostają w domach, natomiast pozostali policjanci pełnią służbę i dzięki nim właśnie cały czas zapewniona jest ciągłość służby, a komenda funkcjonuje tak, jak dotychczas – wyjaśnia st. asp. Edyta Kwietniewska.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl