Koronawirus: Obostrzenia obowiązują od dziś

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W województwie wielkopolskim, na chwilę obecną, cztery powiaty zaliczane są do tzw. strefy czerwonej. Są to powiaty: krotoszyński, międzychodzki, rawicki i wolsztyński.

Decyzją rządu od dziś, tj. 10 października, wszystkie pozostałe powiaty znalazły się w strefie żółtej. Oznacza to, że w całym kraju wprowadzone zostały następujące obostrzenia: obowiązkowe zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, ograniczona ilość osób w restauracjach (1 osoba na 4 metry kwadratowe powierzchni), max. ilość osób biorących udział w zgromadzeniu wynosi 150, między zgromadzeniami konieczne jest zachowanie odstępu min. 100 m, liczba gości podczas imprez okolicznościowych nie może być wyższa niż 75, ograniczona ilość uczestników imprez kulturalnych (także plenerowych).

Na tę chwilę brak jest dodatkowych obostrzeń związanych z handlem. Mimo to, największe sieci handlowe już zareagowały na obecną sytuację. W sklepach wielkopowierzchniowych obsługa będzie zwracać szczególną uwagę na odległość między klientami stojącymi w kolejkach do kas. Największe sieci deklarują regularną dezynfekcję wózków. Niektóre sklepy umożliwiają dokonywanie zakupów w godzinach nocnych. Jako pierwsza o zmianach poinformowała sieć sklepów Biedronka. Od dziś 40 sklepów tej sieci czynne będzie całą dobę, a w pozostałych zostały wydłużone godziny pracy. Sklepy sieci Biedronka w Środzie czynne będą do godz. 23:00, a znajdujący się przy ul. Popiełuszki nawet do 23:30.

Co jeszcze się zmienia?
W całym kraju w restauracjach, barach i pubach nie można organizować imprez tanecznych.
Lokale gastronomiczne mogą być czynne tylko do godz. 22:00 ( z wyjątkiem cateringu).

Prawdopodobnie jeszcze dziś poznamy decyzję rządu w sprawie szkół i uczelni. Nieoficjalnie mówi się, że powróci nauka zdalna.

Wraz ze wzrostem ilości zakażeń rząd planuje wprowadzanie kolejnych obostrzeń. Już od następnej soboty mają obowiązywać jeszcze bardziej rygorystyczne ograniczenia dotyczące organizowania imprez okolicznościowych.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 19 października
Szpital jednoimienny w Środzie?
Zmarł ks. Marian Derkaczewski
Hokej na trawie: Mistrzostwo Polski w 1976 roku
Koronawirus: Najwyższy dobowy przyrost zakażeń w powiecie