Powiat: Które kąpieliska są czynne?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wakacje w pełni. A to jest dobra okazja, aby skorzystać z kąpielisk w powiecie i poza jego granicami. Gdzie można się obecnie zanurzyć w wodzie, a gdzie to nie jest możliwe?

Pandemia koronawirusa może spowodować nieco większą ostrożność w korzystaniu z otwartych przestrzeni nad kąpieliskami. Zalecenia wydał Główny Inspektorat Sanitarny. Czytamy w nich, że należy zachowywać odpowiedni dystans społeczny, unikać zatłoczonych miejsc czy też plaż i korzystać z własnego sprzętu turystycznego. Wskazana jest też odpowiednia higiena rąk.

Jednym z czynnych kąpielisk jest Jezioro Średzkie. Oficjalnie funkcjonuje od poniedziałku 29 czerwca. Wtedy to pojawili się w tym miejscu ratownicy. Od połowy lipca można też kąpać się w dwóch miejscach w Zaniemyślu. Oprócz plaży głównej jest to też ośrodek Ośrodek Wczasowo-Rekreacyjny „Niezamyśl”. Są to tzw. miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli.

Z innych miejsc w okolicy, gdzie można się wybrać, aby popływać czy po prostu wykąpać się, należy wymienić m.in. kąpielisko Oaza-Błonie w Kórniku, Jezioro Grzymysławickie w Śremie, czy Jezioro Biezdruchowo w Pobiedziskach. Dostępne są też otwarte baseny we Wrześni lub Żerkowie (pow. jarociński).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja