Miąskowo: Poważne utrudnienia po dwóch kolizjach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przez blisko trzy godziny były trudności z przejazdem po krajowej 11 w pobliżu Miąskowa (gm. Krzykosy) Stało się to po dwóch kolizjach, w których zderzyły się cztery pojazdy.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło kilka minut po godz. 16:00. Policjanci ze średzkiej drogówki ustalili, że przed Miąskowem doszło do dwóch kolizji. - W pierwszym zdarzeniu obywatel Ukrainy kierując samochodem ciężarowym renault premium z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył samochodu ciężarowego marki renault master wraz z naczepą – informuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Powiatowego Komendanta Policji w Środzie.

To nie był koniec problemów. Za wspomnianym pojazdami jechał mieszkaniec Mosiny. Prowadził on auto ciężarowe z lawetą marki mercedes sprinter. - Ten kierowca też nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami. Chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tym samym zmusił jadącego z przeciwka kierowcę ideco daily do zjechania do przydrożnego rowu, aby uniknąć zderzenia czołowego. Następnie kierowca pojazdu ciężarowego z lawetą, aby nie zderzyć się z iveco, z powrotem zjechał na właściwy pas. Tam uderzył w bok renault premium – dodaje Kwietniewska.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a sprawcy kolizji zostali ukarani maksymalnymi 500-złotowymi mandatami. Po godzinie od wypadku na drodze został wprowadzony ruch wahadłowy, a ostatnie utrudnienia zakończyły się przed 19:00.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 19 października
Szpital jednoimienny w Środzie?
Zmarł ks. Marian Derkaczewski
Hokej na trawie: Mistrzostwo Polski w 1976 roku
Koronawirus: Najwyższy dobowy przyrost zakażeń w powiecie