Środa: Walczą o zdrowie swojej córki Fot. archiwum prywatne

Środa: Walczą o zdrowie swojej córki

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Maja Kujawa urodziła się z rzadką choroba nóżek zwaną hemimelią strzałkową. W Polsce w przypadku wrodzonego braku kości piszczelowej i strzałkowej możliwa jest tylko amputacja i dalsze protezowanie kończyn.

Nadzieją dla Mai jest dr Dron Paley, ortopeda z Florydy, który leczy dzieci z tą wadą. - Doktor rekonstruuje stawy i mięśnie. Jest nadzieją dla wszystkich dzieci. Przywraca nam rodzicom nadzieję i wiarę, że postawią ten "pierwszy krok". Jednak skrzydła podcina nam koszt tej operacji. To prawie pół miliona złotych. Jesteśmy pod opieką Fundacji Siepomaga. Na tę chwilę mamy uzbierane niecałe 19% sumy – mówi mama Mai, pani Danuta Kujawa.

Rodzinę ogranicza czas oraz reżim panujący w kraju w związku z pandemią. Rodzice Mai do 29 lipca muszą uzbierać resztę sumy.
- Koleżanki ze szkoły średniej utworzyły licytację na Facebooku pod nazwą "Ratujmy Nóżki Mai", a Pani Lidia Lamel utworzyła Skarbonkę #amelovechellenge dla Mai. My jako rodzice staramy się jak tylko możemy, by nasza Maja miała normalne życie. Utworzyliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek, złomu, makulatury. Mimo obostrzeń organizujemy charytatywny koncert w naszej miejscowości, oczywiście z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii – opowiada mama Mai.

Maja rozwija się jak każde dziewięciomiesięczne dziecko. Raczkuje i nawet próbuje podnosić się na nóżkach. Niestety bez skutku, ale z dużym zaangażowaniem. Małej Mai można pomóc poprzez stronę www.siepomaga.pl/maja-kujawa

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uwaga! Na drogach może być ślisko
Brak chętnych na budowę dachu
Planowane wyłączenia prądu.
Przygotujesz tytkę dla potrzebujących?
Czy w Brodowie będzie bezpieczniej?