Powiat: Maturzyści przystąpili do egzaminów

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W tym tygodniu jedne z najważniejszych dni w swoim życiu przeżywają tegoroczni maturzyści.

W poniedziałek maturzyści zmierzyli się z językiem polskim. Elementy fantastyczne w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego i analiza wiersza Anny Kamieńskiej "Daremne", takie tematy do wyboru pojawiły się w części pisemnej. We wtorek uczniowie spróbowali swoich sił z matematyką.

W tym roku do matury w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich przystępuje 97 absolwentów z rocznika 2020. Dodatkowo zdeklarowało się 17 absolwentów roczników wcześniejszych chcących podwyższyć wyniki z poprzednich lat. W Hipolicie do egzaminu przystępuje 148 tegorocznych absolwentów technikum. Z liceum policyjnego 15 absolwentów z poprzednich lat. Z LO dla dorosłych 3 absolwentów również z lat poprzednich. W Rolibudzie w poniedziałek do egzaminu przystąpiło 35 uczniów, we wtorek 46, a w środę 40, wśród nich także ci z poprzednich lat.

Zapytaliśmy tegorocznych maturzystów, jak wygląda dla nich ten szczególny i dość nietypowy czas. Sprawdzamy też, jak dawniej przebiegały egzaminy dojrzałości. Na nasze pytania odpowiadają m.in. starosta Ernest Iwańczuk i burmistrz Piotr Mieloch. Zachęcamy do lektury nowego numeru "Głosu Powiatu Średzkiego".

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek