Koronawirus: Raport z Wielkopolski (18 kwietnia)

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

898 osób w Wielkopolsce jest zakażonych koronawirusem. Tak wynika z informacji publikowanych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Z danych opublikowanych w piątek 17 kwietnia wynika, że najwięcej zachorowań jest w powiatach: krotoszyńskim (204), pleszewskim (88), kaliskim (58) i ostrowskim (57). Osobno jako miasto liczony jest Kalisz (158). Dodajmy też, że w ostatnich dniach znacząco zwiększyła się liczba zakażeń w powiecie gnieźnieńskim (44).

Jak już informowaliśmy, w piątek oficjalnie w statystykach został wykazany pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie średzkim. - Dodatni wynik badań laboratorium WSSE potwierdził zakażenie koronawirusem u mieszkańca powiatu średzkiego. To pierwszy przypadek w tym powiecie. 35-letnia kobieta obecnie odbywa kurację w warunkach izolatorium domowego - poinformował Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Pierwsze przypadki zakażenia pojawiły się w powiatach wrzesińskim i słupeckim. Zachorowań do tej pory nie stwierdzono jedynie w dwóch wielkopolskich powiatach: międzychodzkim i kolskim. Łącznie z powodu koronawirusa w Wielkopolsce zmarły 49 osób. Z kolei 56 osób uznano za ozdrowieńców. To osoby, które pokonały groźnego wirusa i nie mają już żadnych niepokojących objawów.

W poniższych grafikach prezentujemy wykaz nowych zachorowań z ostatnich trzech dni (16-18 kwietnia).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

PILNA SPRAWA: Policja poszukuje uciekiniera!
Wciąż potrzebna jest pomoc!
Etyliniarze zapraszają na MotoMikołajki!
Ćwierć wieku z Kapelą Średzioki
Pytamy burmistrza o obwodnicę. Urząd odpowiada