Koronawirus: Raport z Wielkopolski (14 kwietnia)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

683 osób w Wielkopolsce jest zakażonych koronawirusem. Tak wynika z informacji opublikowanych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Dzisiaj (wtorek, 13 kwietnia) podano informację o kolejnych 34 zarażonych osobach. Najwięcej zachorowań jest w powiatach: krotoszyńskim (169), pleszewskim (79), ostrowskim (55) i kaliskim (48). Osobno jako miasto liczony jest Kalisz (93). Wśród powiatów, w których nie wykryto żadnego przypadku zakażenia, nadal znajduje się powiat średzki.

Urząd Wojewódzki poinformował, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarły kolejne 3 osoby: 82-letni mężczyzna z powiatu gostyńskiego, 73-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego i 82-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Łącznie z powodu koronawirusa w Wielkopolsce zmarły 43 osoby. Z kolei 25 osób uznano za ozdrowieńców. To osoby, które pokonały groźnego wirusa i nie mają już żadnych niepokojących objawów.

Szczegółowe informacje prezentujemy w poniższych grafikach.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

PILNA SPRAWA: Policja poszukuje uciekiniera!
Wciąż potrzebna jest pomoc!
Etyliniarze zapraszają na MotoMikołajki!
Ćwierć wieku z Kapelą Średzioki
Pytamy burmistrza o obwodnicę. Urząd odpowiada