Koronawirus: Polonia organizuje zbiórkę dla szpitala

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Polonia Środa zapoczątkowała zbiórkę na portalu www.zrzutka.pl. Do zebrania jest 60 tysięcy złotych na urządzenie, które będzie pomocne ratownikom medycznym.

Zrzutka jest organizowana przez KS Polonia Środa na prośbę Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego Sp. z o.o., z inicjatywy Średzkich Wolontariuszy Korona. - Sytuacja rozprzestrzeniającego się wirusa COVID -19 wymaga podjęcia wspólnych działań które mogą pomóc w ratowaniu życia, dlatego zachęcamy Państwa do wzięcia udział w akcji LUCAS dla Szpitala Średzkiego - czytamy w opisie zbiórki.

W planach jest zakup sprzętu LUCAS, który jest urządzeniem do kompresji klatki piersiowej. Pomaga on zespołom ratowniczym na całym świecie w dostarczaniu wysokiej jakości ucisków klatki piersiowej podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Teraz to urządzenie jest szczególnie potrzebne. Jak informują organizatorzy zbiórki, ratownicy medyczni wyjeżdżający do pacjenta z podejrzeniem COVID-19 podczas podejmowanej resuscytacji ubrani są w zestawy ochrony biologicznej. Stroje zabezpieczające są dla nich utrudnieniem - uniemożliwiają swobodne ruchy. System do kompresji klatki piersiowej byłby dla nich znaczącym ułatwieniem w podejmowanych czynnościach resuscytacyjnych, zapewniając stałą jakość uciśnięć oraz umożliwiając szybki transport pacjenta z zatrzymaniem krążenia.

Zbiórka potrwa przez najbliższy miesiąc. Link do niej znajduje się TUTAJ.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek