Koronawirus: Ograniczenia bez końca?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z coraz większą liczba zachorowań na Covid-19 spowodowany koronawirusem. Niektóre z nich budzą spore wątpliwości.

W piątkowe popołudnie Ministerstwo Środowiska poinformowało o zakazie wstępu do lasów i parków narodowych. - Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe – czytamy w komunikacie ministerstwa. Wynika z niego, że zakaz wstępu do lasów będzie obowiązywał do 11 kwietnia. Informują o tym specjalnie przybite tabliczki.

Sporym echem odbiło się też zamknięcie średzkiego cmentarza, który od tej pory dostępny ma być jedynie podczas pogrzebów. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że decyzja została podjęta po tym, jak nekropolia była często odwiedzana w minioną sobotę. Co ciekawe, oficjalne pismo w tej sprawie zostało wysłane przez starostę Ernesta Iwańczuka w piątek 3 kwietnia. - W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w imieniu wszystkich członków Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwracam się do Księdza z prośbą, jako Zarządcy terenu, o zamknięcie średzkiego cmentarza. Cmentarz to obiekt, na którym często przebywa jednocześnie wiele osób, co w obecnej sytuacji narazić mieszkańców a utratę zdrowia, a nawet życia – czytamy w piśmie skierowanym do ks. Janusza Śmigla, proboszcza kolegiaty.

Przypomnijmy, że ograniczenia co do liczby osób obowiązują też w marketach. W danym sklepie w jednym momencie może przebywać jedynie trzy razy więcej osób niż liczba kas znajdująca się w markecie. Z kolei powodu często przed sklepami tworzą się spore kolejki. Co też istotne, w godz. 10:00-12:00 obsługiwane są jedynie osoby, które ukończyły 65. rok życia. Osoby w tym wieku mogą też dokonywać zakupów w innych godzinach, jednak zalecane jest, aby wykonały to we wspomnianym przedziale czasowym. Dodajmy też, że w tych samych godzinach jedynie dla seniorów dostępne są placówki pocztowe.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać