Koronawirus: Chcą pomagać innym w czasie pandemii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z inicjatywy społecznej w całej Polsce zaczęły powstawać grupy pod nazwą „Widzialna Ręka”. Taka grupa zrzeszająca wolontariuszy i potrzebujących istnieje też w Środzie.

Jak informuje Tomasz Przewodnik, jeden z inicjatorów grupy, mieszkańcy licznie zgłaszają by pomóc, a coraz trudniej znaleźć potrzebujących, aby trafić do osób i działać efektywnie. Stąd pojawiły się pomysł, aby zrobić pierwsze rozeznanie dotyczące tego, co jest potrzebne.

- Zaczęliśmy od zapytania sąsiadów czy potrzebują pomocy, nagłośniliśmy wiele tematów w Internecie, a ze wszystkimi pomysłami zgłaszamy do do decyzyjnych osób. Każdy dzień daje coraz więcej pomysłów. Zaczynamy się organizować i co najważniejsze działać efektywnie, aby odciążyć szpital. Do niedzieli prowadzona była zbiórka rzeczy pierwszej potrzeby w sklepie Prohibicja (St. Palczewskiego 2). Będą następne, zapotrzebowanie stałe rośnie – dodaje Tomasz Przewodnik.

Wśród potrzebnych materiałów dla średzkiego szpitala znajdują się głównie: pieluchomajty, pampersy, płyny do dezynfekcji, kremy i balsamy do rąk, maski, kombinezony, przyłbice ochronne, koce, pościele. Przedstawiciele grupy pokierują dalej fundatorów i wolontariuszy.  - Dla osób potrzebujących, aby ktoś zrobił zakupy jesteśmy do dyspozycji, mamy specjalną grupę osób przeznaczonych do tego. Podajemy numery, aby dotrzeć do potrzebujących. Chcemy dotrzeć do starszych nie korzystających z Internetu – dodaje Przewodnik.

W grupie obecnie działa 20 osób, które działają w różnych tematów. Dwie starsze osoby zgłosiły się już z prośbą o pomoc. - Dzwonicie Państwo, spisujemy listę zakupów, adres, podjeżdżamy po pieniądze, jedziemy kupić i przywozimy z resztą, nic nie pobieramy. Zachęcamy średzian do jedności, do wsparcia, do dbania o siebie. Jak każdy wniesie tyle, ile może od siebie, to nasze działania staną się efektywne. Będzie lepiej, bo to my wspólnie Średzianie tworzymy naszą małą ojczyznę – dodaje.

Numery wolontariuszy

Mateusz – 450 038 380

Anna – 600 509 658

Halinka – 604 235 165

Grażyna – 729 683 485

Daria – 533 979 033

Anna II – 500 243 500

Marta – 669 667 615

Kasia – 515 907 471

Tomek – 507 276 062

Ilona – 786 284 666

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek