Koronawirus: Ograniczenia przeszkodą dla biegaczy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zagrożenie epidemiologiczne związane bezpośrednio z coraz bardziej rozprzestrzeniającym się koronawirusem spowodowało odwołanie imprez sportowych.

Dla średzkich biegaczy z Polonii, podobnie jak dla innych sportowców, jest to całkowicie nowa i nadzwyczajna sytuacja. - W minioną sobotę duża grupa miała biec półmaraton w Pradze, w Środzie musieliśmy z tego powodu zrezygnować z aquathlonu. Odwołano także poznański półmaraton i Mistrzostwa Świata w półmaratonie w Gdyni. Odwołaliśmy także organizację sztafety na Hel, która miała się odbyć na koniec maja. Czerwcowy Bieg Nadziei też nie odbędzie się. Zagrożone są także imprezy czerwcowe i lipcowe – informuje Leszek Wierzbicki z sekcji biegowej Polonii.

Zgodnie z rządowymi rozporządzeniami biegacze trenują teraz samotnie lub w parach, także w domu. Pojawiają się też ćwiczenia siłowe i ogólnorozwojowe. - W terenie biegamy wczesnym rankiem, lub wieczorem, głównie poza miastem, często w lasach. To samo dotyczy też jazdy na rowerach, jeśli chodzi o triathlonistów. Niestety na razie problem jest z treningami pływackimi, bo basen zamknięty, a na otwartych akwenach woda jeszcze bardzo zimna. Wszystkie starty wiosenne są odwołane. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji i już myślimy o drugiej części sezonu. Miejmy nadzieję, że uda się jeszcze w tym roku wziąć udział w zawodach – dodaje Wierzbicki.

Przypomnijmy, że od tygodnia obowiązują nowe restrykcje przy przemieszczaniu się. Obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Biegacze Polonii starają się jednak zachować formę z zachowaniem wszelkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek