Koronawirus: Ratownik zakażony, personel na kwarantannie

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Potwierdziły się nasze informacje o zakażeniu koronawirusem przez jednego z ratowników medycznych, który miał dyżury w średzkim szpitalu.

Przypomnijmy, że podejrzany ratownik miał kontakt z innym zakażonym ratownikiem, mieszkańcem powiatu poznańskiego. Do kontaktu doszło w Poznaniu. - Ratownik WSPR Poznań, który w czwartek miał dyżur w Środzie ma wynik pozytywny. Od piątku przebywał na kwarantannie drugi test pobrany we wtorek jest pozytywny. Osoby, które miały kontakt z tym ratownikiem również przebywają na kwarantannie - czytamy na oficjalnym profilu średzkiego szpitala. Osoby w kontakcie miały środki ochrony osobistej i istnieje małe prawdopodobieństwo, że ktokolwiek dalej się zaraził.

- Ratownik czuje się dobrze przebywa w domu trzymamy kciuki i liczymy na szybki powrót do zdrowia. Ratownik nie jest mieszkańcem naszego powiatu. W związku z tym, że jest to kolejny ratownik z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego wielu ratowników stacji Poznańskiej zostało kwarantannowanych - informuje Paweł Dopierała, prezes Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek