Koronawirus: Nieodpowiedzialni mieszkańcy Środy?

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

W sobotę 14 marca w godzinach popołudniowych na facebookowym profilu szpitala pojawił się emocjonalny wpis dotyczący obecnej sytuacji epidemiologicznej w Środzie.

Dotyczyło to sytuacji pod jednym z marketów budowlanych w Środzie. W sobotnie popołudnie można było tam zobaczyć mnóstwo samochodów. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach pojawiały się liczne apele dotyczące pozostania w domu wobec zagrożenia epidemiologicznego związanego z koronawirusem. - W dniu dzisiejszym w jednym tylko sklepie 1000 klientów. Potrzebowaliśmy lampy na zabezpieczenie placu przed namiotami i szpitalem. Na parkingu gęsto, promocja - czytamy na profilu szpitala.

- Po co organizujemy namioty utrzymujemy w nich komfort cieplny, wydajemy pieniądze na paliwo na środki ochrony osobistej, wstrzymujemy planowe zabiegi prowadzimy podwójną dezynfekcje, po co wydajemy ogromne pieniądze (pieniądze, których tak na prawdę nie mamy) na zabezpieczeniena na dodatkowy sprzęt do sterylizacji, jeśli Wy postanowiliście mieć to głęboko w... - to dalsza część wpisu.

Pracownicy szpitala odpowiedzieli się za zakazem przemieszczania się i wysokimi karami finansowymi. - Jesteśmy załamani. Personel szpitala z niedowierzaniem patrzy na to, co wyprawiacie. Pracujemy więcej i dłużej, narażamy własne rodziny i siebie, bo Wy postanowiliście się nawzajem pozarażać. Nie szanujecie naszej pracy, nie szanujecie naszych rodzin, nie szanujecie swoich dzieci i rodziców i siebie samych nawzajem - to kolejna część wpisu opatrzonego krótkim filmem. Dodajmy, że film ma już ponad tysiąc udostępnień.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek