Powiat: Popłyną miliony na fotowoltaikę

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Włodarze powiatu podpisali umowę na budowę i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych na budynkach prywatnych. To efekt unijnego dofinansowania.

Dodajmy, że przedmiotem umowy jest z firmą Flexipower Group Sp. z.o.o. zaprojektowanie (dla każdego obiektu osobny projekt), dostawa, montaż, uruchomienie i przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD mikroinstalacji fotowoltaicznych wraz z przeprowadzeniem instruktażu dla użytkowników obiektów w zakresie obsługi instalacji i serwisowanie instalacji w okresie gwarancji i rękojmi. Na 411 nieruchomościach prywatnych mieszkańców powiatu przewidziano instalację 6474 sztuk paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 1877,46 kWp.
Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach projektu „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie powiatu średzkiego". Przypomnijmy, że wniosek ws. dofinansowania został złożony w 2017 roku, czyli w poprzedniej kadencji Zarządu Powiatu Średzkiego. W momencie składania wniosku jego wartość wynosiła dokładnie 10 235 123,14 zł. Kwota dofinansowania do tego projektu wyniosła 7 908 128,74 zł. Pozostałą część finansują wnioskodawcy, powiat pokrył koszty opracowania studium wykonalności.
Projekt swoim zasięgiem obejmuje wszystkie gminy powiatu: Środę Wielkopolską, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Dominowo. Projekt obejmuje budowę 411 instalacji fotowoltaicznych na budynkach gospodarstw domowych. Celem jego realizacji jest przede wszystkim zwiększenie poziomu produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim