Środa: Burzliwe dyskusje w Wiedeńskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To spotkanie miało być politycznym młotem niepokornego radnego Grzegorz Budasza na burmistrza Piotra Mielocha. Wyszedł co najwyżej drewniany tłuczek do mięsa.

W czwartek w Sali Kolumnowej Restauracji Wiedeńskiej odbyło się spotkanie mieszkańców Środy z radnymi rady miasta oraz burmistrzem. Inicjatorem spotkania był Grzegorz Budasz, radny rady miejskiej, który startował z listy burmistrza. Teraz stał się krytykiem poczynań Piotra Mielocha. Jak mówi sam o sobie jest „jednoosobowa opozycją".

– Chciałbym zdać relację z naszej pracy. Dzisiaj to spotkanie wymyśliłem w formie takiej, że państwo zadają pytania. A my odpowiadamy. Nie jest to reżyserowane – zapewniał na początku rajca. Na zebranie przybyło niespełna 20 mieszkańców miasta. Niewielu. Jednak ci co pofatygowali się do Wiedeńskiej mieli mnóstwo uwag. Pytali m.in. o lampy świecące dzień, bałagan w mieście, złe oznakowanie, brak informacji o strefie parkowania i brak regulaminu parkowania oraz działania, a raczej według pytających brak aktywności, straży miejskiej.

– Jak faktycznie działa straż miejska? Niejednokrotnie dzwoniłam do nich i nie ma żadnych rezultatów. Raz tylko podjechali. Gdybym wiedziała, że tak tam jest nie kupiłabym tam domu, bo jest tragicznie – pytał jedna mieszkanek o kontrolę przez municypalnych kotłowni w sezonie grzewczym. – Czy mieszkańcy muszą dzwonić i donosić? Czy ta straż miejska nie może się przejść i zobaczyć, które domy kopcą, dzień w dzień o tych samych godzinach, i zobaczyć tę wielką łunę smogu nad miastem. Nasze miasto nic z tym nie robi? – drą- żyła mieszanka tzw. Korboli.

Padły też zarzuty o brak czystek w spółkach miejskich. – Kiedy się wreszcie doczekamy, że któraś spółka zostanie zlikwidowana? Poprzedniemu burmistrzowi powiedziałem, że jak tak dalej pójdzie to niedługo zamiast burmistrza w Środzie będziemy wybierać prezesa spółki – kpił jeden mieszkańców z pierwszego rzędu. – Na wszystkich zebraniach przedwyborczych, wszędzie obiecywano, że „jak tylko dojdziemy do władzy” to wymieniano, który prezes jakiej spółki wyleci. I co? – drążył w stronę Piotra Mielocha.

Ten bronił się, że wprowadza zmiany, ale nie rewolucyjne. – Przypomnę, że tak była skonstruowana władza w spółkach, że jedna osoba zarządzała trzema spółkami. I tego prezesa dzisiaj nie ma! – odpierał zarzuty. – To, że inne osoby sprawowały funkcję zastępcy czy prokurenta, a wykonywały ją dobrze, to nie znaczy, że mam ich wszystkich pousuwać ze swoich stanowisk. Ja nigdy w swojej kampanii nie mówiłem, że będę wyrzucał ludzi tylko po to, żeby ich wyrzucić albo że będę toczył zemstę polityczną – zapewniał burmistrz Mieloch.

Jak dodał całe kierownictwo magistratu się zmieniło. – Mam duży szacunek do ludzi do- świadczonych. Zmiany kadrowe w spółkach się wydarzyły. To samo w urzędzie. W ścisłym kierownictwie są wszystkie nowe osoby – stwierdził. Włodarz Środy jednak pogroził palcem: – Reszta osób podlega kontroli, jeśli się okaże, że źle wykonują swoje obowiązki lub przekraczają uprawnienia, to ja się z tymi osobami rozstanę – dodał na koniec.

Szpilkę burmistrzowi wbił również radny Budasz. – 25 lat prowadzę firmę i wiem jak się pieniądze wydaje. Moim młodszym kolegom pieniądze z budżetu łatwej się wydaje. A sami wiecie, że największym błędem jest branie kredytów, żeby przeżyć z miesiąca na miesiąc. Wiecie jak się to skończy. Musimy stanąć w prawdzie. Może to dotrze do obecnie rządzącego burmistrza. Na pewno dotrze, bo jest otwarty. Musimy stanąć w prawdzie, żeby rzeka pieniędzy nie wypływała na różne bzdury. Spółki gminne zabierają te pieniądze niepotrzebnie, bo po przetargu można pewne inwestycje przeprowadzić taniej i sprawniej – uznał organizator spotkania.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 19 października
Szpital jednoimienny w Środzie?
Zmarł ks. Marian Derkaczewski
Hokej na trawie: Mistrzostwo Polski w 1976 roku
Koronawirus: Najwyższy dobowy przyrost zakażeń w powiecie