Miłosławianie dotarli pieszo do Jerozolimy!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jolanta i Zbigniew Jaszczakowie z Miłosławia po ponad pięciu miesiącach osiągnęli cel swojej wyprawy

Małżeństwo dotarło do Jerozolimy dokładnie 187 dnia podróży. Przez ten czas miłosławianie pokonali ponad 3000 km. Ich podróż można było śledzić na facebookowym profilu "Pieszo do Jerozolimy".

Poniżej prezentujemy ostatni wpis, z soboty 7 grudnia.

"Sobota to już ostatni dzień naszego pielgrzymowania. Było chłodniej, ale dobrze się wędrowało. Cała droga to podchodzenie lub schodzenie dwupasmówką. Pierwsze podejście było na 760 m n.p.m, potem zejście i ponownie wchodziliśmy na wysokość 826 m n.p.m. a trzecie podejście to już do Jerozolimy. Był szabat, więc wszystko pozamykane, jedynie tam gdzie działają Palestyńczycy są sklepy, restauracje pootwierane. Dzisiaj było kilka miłych chwil podczas przejścia - na stacji benzynowej pan zrobił nam herbatę i poczęstował domowymi placuszkami, wołali nas żołnierze i chcieli częstować jedzeniem i wodą. Zatrzymał się samochód i chciano nas podwozić do Jerozolimy. W Jerozolimie zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć z flagą i herbem Miłosławia, z paniami z Polski i z Franciszkaninem o. Włodzimierzem. W Bazylice trafiliśmy na procesję Franciszkańską i byliśmy na mszy świętej mogliśmy ofiarować ją za wszystkie intencje jakie nieśliśmy. Jesteśmy szczęśliwi, że dotarliśmy do celu naszej pielgrzymki a wszystko to dzięki pomocy Bożej i Waszym modlitwom - Bóg zapłać"

Więcej o tej wyprawie napiszemy w najbliższym wydaniu "Głosu Powiatu Średzkiego".

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać