Środa: Nowa karetka trafiła do szpitala

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W czwartek 5 grudnia do szpitala średzkiego trafił nowy ambulans specjalistyczny. Koszt jego zakupu to 494 tys. zł brutto. Karetka będzie stacjonowała w Krzykosach.

Przypomnijmy, że w przetargu wpłynęła jedna oferta. Producent Pojazdów Specjalnych Zeszuta z Radomia zaoferował karetkę za niespełna pół miliona złotych. Będzie to mercedes z 3-litrowym silnikiem diesla. To ważne, bo karetka z zabudową oraz załogą i pacjentem waży 3,5 tony. Dlatego tak istotny jest mocny silnik. Dodajmy, że niemal identyczna od kilku lat stacjonuje przy szpitalu. Wartość samego samochodu stanowi jedynie około 50 proc. całego ambulansu. Reszta to koszty zabudowy karetki m.in.: system noszy (koszt około 100 tys. zł), krzesełko kardiologiczne i defibrylator z teletransmisją.

Koszt zakupu ambulansu zostanie pokryty ze Średzkiego Budżetu obywatelskiego (100 tys. zł) oraz dotacji celowej z Ministerstwa Zdrowia. Przypomnijmy, że dotację ministerstwa dostało około 200 szpitali, ale tylko 86 z nich zakupi ambulans w tym roku. - Przewidywaliśmy to, dlatego ogłosiliśmy przetarg jeszcze przed podpisaniem umowy z ministerstwem. Wiedzieliśmy, że wyposażenie takiej karetki musi potrwać – powiedział nam prezes szpitala Paweł Dopierała.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja