Środa: Nowa karetka na początku grudnia

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

2 grudnia do średzkiego szpitala trafi nowy ambulans specjalistyczny. Koszt jego zakupu to 494 tys. zł brutto. Karetka będzie stacjonowała w Krzykosach.

W przetargu wpłynęła jedna oferta. Producent Pojazdów Specjalnych Zeszuta z Radomia zaoferował karetkę za niespełna pół miliona złotych. Będzie to mercedes z 3-litrowym silnikiem diesla. To ważne, bo karetka z zabudową oraz załogą i pacjentem waży 3,5 tony. Dlatego tak istotny jest mocny silnik. Dodajmy, że niemal identyczna od kilku lat stacjonuje przy szpitalu. Wartość samego samochodu stanowi jedynie około 50 proc. całego ambulansu. Reszta to koszty zabudowy karetki m.in.: system noszy (koszt około 100 tys. zł), krzesełko kardiologiczne, defibrylator z teletransmisją.

Koszt zakupu ambulansu zostanie pokryty ze Średzkiego Budżetu obywatelskiego (100 tys. zł) oraz dotacji celowej z Ministerstwa Zdrowia. Przypomnijmy, że dotację ministerstwa dostało około 200 szpitali, ale tylko 86 z nich zakupi ambulans w tym roku. - Przewidywaliśmy to, dlatego ogłosiliśmy przetarg jeszcze przed podpisaniem umowy z ministerstwem. Wiedzieliśmy, że wyposażenie takiej karetki musi potrwać – powiedział nam prezes szpitala Paweł Dopierała.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?