Posłów i senatorów wybierać będziemy w niedzielę w godz. od 7:00 do 21:00 Posłów i senatorów wybierać będziemy w niedzielę w godz. od 7:00 do 21:00 Fot. Tomasz Małecki

Wybory: Poznaj "naszych" kandydatów do parlamentu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziewięcioro kandydatów z powiatu średzkiego ubiega się o mandaty w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Kandydatką PSL-u (lista nr 1) będzie Mirosława Kaźmierczak, była radna sejmiku województwa oraz liderka wielkopolskiego oddziału Krajowego Forum Kobiet. Wystartuje ona z 3 miejsca.

Wicestarosta Małgorzat Wiśniewska-Zabłocka będzie kandydowała z listy Prawa i Sprawiedliwości (lista nr 2). Wicestarosta zajmie na liście dalekie 12. miejsce.

Kandydata do Sejmu wystawi także komitet wyborczy SLD Lewica (lista nr 3). W wyborach wystartuje Krystyna Kubicka-Sztul. I nawet jak się nie dostanie do Sejmu, to właśnie ona może być największym zwycięzcą tych wyborów. Przypomnijmy, że startowała ona w zeszłorocznych wyborach do sejmiku województwa. Zdobyła drugi wynik. Wtedy wygrał były poseł Tadeusz Tomaszewski. Jeśli teraz Tomaszewski powróci na Wiejską, wtedy zwolni miejsce dla średzianki w sejmiku województwa.

Najliczniej średzien reprezentować będą kandydaci Konfederacji Wolność i Niepodległość (lista nr 4). Z tej listy wystartują działacze Narodowej Środy: Maciej Jóźwiak (miejsce nr 2) Katarzyna sadzisz (miejsce nr 12) oraz były burmistrz Środy Wojciech Ziętkowski (nr 18).

Środa będzie miała też swojego kandydata do Senatu. Prezes stowarzyszenie Narodowa Środa Michał Jurga został kandydatem do wyższej izby parlamentu z komitetu wyborczego Konfederacja.

Listę nr 5 czyli Koalicję Obywatelską reprezentować będą Barbara Kubiak (8. miejsce). Zaś Piotr Kubisiak będzie kandydował z 13. pozycji.

Przypomnijmy, że wyborach do Senatu mieszkańcy Środy głosować będą na kandydatów z powiatów śremskiego, średzkiego, wrzesińskiego, gnieźnieńskiego słupeckiego. W wyborach do Sejmu okręg ten jest powiększony o tereny byłego województwa konińskiego. Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 października. Lokale wyborcze czynne będą od 7:00 do 21:00. W całym kraju wybierać będziemy 460 posłów oraz 100 senatorów w 100 jednoosobowych okręgach wyborczych. 

 

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek