Wydrukuj tę stronę

Drogowe wypadki i pijani kierowcy [kronika policyjna]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Co wydarzyło się na powiatowych drogach od 28 lipca do 4 sierpnia? Zapraszamy do zapoznania się z kroniką policyjną.

W niedzielę 28 lipca po godz. 22:00 na ul. gen. Andersa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. 30-letni mieszkaniec gminy Łąck z nieustalonej przyczyny stracił panowanie nad kierowanym rowerem. Najechał przednim kołem na betonowy krawężnik, czym doprowadził do wywrócenia się lewą stroną twarzy i uderzył się w betonowy murek ogrodzenia posesji. W wyniku zdarzenia rowerzysta doznał obrażeń twarzy powyżej siedmiu dni.

W poniedziałek 29 lipca po godz. 14:00 na ul. Gnieźnieńskiej kierująca pojazdem marki Fiat Grande Punto (zamieszkała w gminie Nowe Miasto) jadąc drogą wojewódzką nr 432 w kierunku Środy w wyniku niezawinionej sprawności technicznej, tj. pęknięcia przedniej lewej opony doprowadziła do bocznego zderzenia z nadjeżdżającym pojazdem z kierunku przeciwnego marki Citroen C4, a następnie wjechała do rowu. W wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń ciała. Zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów.

Tego samego dnia po godz. 21:00 zatrzymano rowerzystę, który na ul. Zamojskich kierował jednośladem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,24 promila alkoholu w organizmie. 43-letniego mieszkańca Środy ukarano mandatem.

We wtorek 30 lipca po godz. 15:00 na ul. Nekielskiej zatrzymano do do kontroli drogowej mężczyznę kierującego rowerem po drodze publicznej. Był on w stanie nietrzeźwości. Miał 0,88 promila w organizmie. 49-letniego mieszkańca Środy ukarano mandatem.

Tego samego dnia po godz. 20:00 na ul. Borowskiej w Sulęcinku zatrzymano 30-letniego kierowcę, który prowadził auto będąc w stanie po użyciu alkoholu, czyli 0,48 promila alkoholu w organizmie. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie.

W środę 31 lipca po godz. 11:00 w Szypłowie przed samochód marki Mercedes Vito kierowany przez mężczyznę z Jarocina nagle wtargnęła krowa. W wyniku tego doszło do zderzenia. Ustalono właściciela zwierzęcia. Mieszkańcowi Szypłowa przekazano zwierzę i ukarano mandatem.

W czwartek 1 sierpnia po godz. 18:00 w Nowym Mieście na DK 11, na pasie w kierunku Jarocina, kierujący pojazdem marki Ford Focus (zamieszkały w Kamionkach), wyjeżdżając z ul. Poznańskiej w Nowym Mieście w kierunku Poznania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą K 11 pojazdowi ciężarowemu marki Daf wraz z naczepą marki Kogel i doprowadził do zderzenia z naczepą. Sprawca kolizji został ukarany.

W piątek 2 sierpnia po godz. 11:00 w Koszutach doszło do zdarzenia, w którym kierujący pojazdem marki Man podczas wyjeżdżania pojazdem ze stacji paliw doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Opel Astra zaparkowanym przy dystrybutorze. Sprawcę ukarano mandatem.

Tego samego dnia po godz. 16:00 na ul. Poznańskiej w Zaniemyślu kierujący pojazdem marki Audi A4 nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem maki Volvo.

W sobotę 3 sierpnia po godz. 11:00 w Szrapkach (gm. Dominowo) mieszkaniec Dominowa kierując samochodem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą wywrotką po wysypaniu towaru nie opuścił wywrotki i ruszył do przodu zahaczając linię energetyczną w wyniku czego przewrócił się słup. Na miejsce przybyło pogotowie energetyczne, które zabezpieczyło uszkodzoną linię energetyczną. Sprawca zdarzenia ukarany mandatem

Tego samego dnia po godz. 23:00 w Wolicy Pustej (gm. Nowe Miasto), 67-letnia mężczyzna zamieszkały w Krakowie kierując samochodem osobowym marki VW Golf na łuku drogi ekspresowej S11 w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu stracił panowanie nad kierowanym pojazdem. Zjechał na prawe pobocze i do przydrożnego rowu melioracyjnego. W wyniku zdarzenia pasażerka pojazdu doznała ogólnych potłuczeń obrażenia poniżej 7 dni.

W niedzielę 4 sierpnia po godz. 04.00 na ul. Kolegiackiej w Środzie Wlkp. funkcjonariuszka zatrzymała do kontroli pojazd marki Audi A7. 30-letnie mieszkaniec Kostrzyna miał 1,90 promila alkoholu w organizmie. Pojazd został zabezpieczony przez pomoc drogową.

Tego samego dnia po godz. 17.00 doszło do zderzenia dwóch pojazdów na ul. Gnieźnieńskiej. Kierujący pojazdem Land Rover wykonując manewr skrętu w lewo w ul. Lotniczą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Peugeot 207, który poruszał się z przeciwnego kierunku jazdy. Tym samym doprowadził do zderzenia się pojazdów. Pasażerowie pojazdy, 10-letni chłopiec i dziewczynki w wieku 7 i 10 lat udały się wraz babcią do szpitalu w Środzie. Na miejsce wezwano strażaków z PSP Środa z uwagi na fakt, że z pojazdów na jezdnię wyciekły płyny eksploatacyjne.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.