Drogowe wypadki i pijani kierowcy [kronika policyjna]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Co wydarzyło się na powiatowych drogach od 28 lipca do 4 sierpnia? Zapraszamy do zapoznania się z kroniką policyjną.

W niedzielę 28 lipca po godz. 22:00 na ul. gen. Andersa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. 30-letni mieszkaniec gminy Łąck z nieustalonej przyczyny stracił panowanie nad kierowanym rowerem. Najechał przednim kołem na betonowy krawężnik, czym doprowadził do wywrócenia się lewą stroną twarzy i uderzył się w betonowy murek ogrodzenia posesji. W wyniku zdarzenia rowerzysta doznał obrażeń twarzy powyżej siedmiu dni.

W poniedziałek 29 lipca po godz. 14:00 na ul. Gnieźnieńskiej kierująca pojazdem marki Fiat Grande Punto (zamieszkała w gminie Nowe Miasto) jadąc drogą wojewódzką nr 432 w kierunku Środy w wyniku niezawinionej sprawności technicznej, tj. pęknięcia przedniej lewej opony doprowadziła do bocznego zderzenia z nadjeżdżającym pojazdem z kierunku przeciwnego marki Citroen C4, a następnie wjechała do rowu. W wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń ciała. Zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów.

Tego samego dnia po godz. 21:00 zatrzymano rowerzystę, który na ul. Zamojskich kierował jednośladem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,24 promila alkoholu w organizmie. 43-letniego mieszkańca Środy ukarano mandatem.

We wtorek 30 lipca po godz. 15:00 na ul. Nekielskiej zatrzymano do do kontroli drogowej mężczyznę kierującego rowerem po drodze publicznej. Był on w stanie nietrzeźwości. Miał 0,88 promila w organizmie. 49-letniego mieszkańca Środy ukarano mandatem.

Tego samego dnia po godz. 20:00 na ul. Borowskiej w Sulęcinku zatrzymano 30-letniego kierowcę, który prowadził auto będąc w stanie po użyciu alkoholu, czyli 0,48 promila alkoholu w organizmie. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie.

W środę 31 lipca po godz. 11:00 w Szypłowie przed samochód marki Mercedes Vito kierowany przez mężczyznę z Jarocina nagle wtargnęła krowa. W wyniku tego doszło do zderzenia. Ustalono właściciela zwierzęcia. Mieszkańcowi Szypłowa przekazano zwierzę i ukarano mandatem.

W czwartek 1 sierpnia po godz. 18:00 w Nowym Mieście na DK 11, na pasie w kierunku Jarocina, kierujący pojazdem marki Ford Focus (zamieszkały w Kamionkach), wyjeżdżając z ul. Poznańskiej w Nowym Mieście w kierunku Poznania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą K 11 pojazdowi ciężarowemu marki Daf wraz z naczepą marki Kogel i doprowadził do zderzenia z naczepą. Sprawca kolizji został ukarany.

W piątek 2 sierpnia po godz. 11:00 w Koszutach doszło do zdarzenia, w którym kierujący pojazdem marki Man podczas wyjeżdżania pojazdem ze stacji paliw doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Opel Astra zaparkowanym przy dystrybutorze. Sprawcę ukarano mandatem.

Tego samego dnia po godz. 16:00 na ul. Poznańskiej w Zaniemyślu kierujący pojazdem marki Audi A4 nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem maki Volvo.

W sobotę 3 sierpnia po godz. 11:00 w Szrapkach (gm. Dominowo) mieszkaniec Dominowa kierując samochodem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą wywrotką po wysypaniu towaru nie opuścił wywrotki i ruszył do przodu zahaczając linię energetyczną w wyniku czego przewrócił się słup. Na miejsce przybyło pogotowie energetyczne, które zabezpieczyło uszkodzoną linię energetyczną. Sprawca zdarzenia ukarany mandatem

Tego samego dnia po godz. 23:00 w Wolicy Pustej (gm. Nowe Miasto), 67-letnia mężczyzna zamieszkały w Krakowie kierując samochodem osobowym marki VW Golf na łuku drogi ekspresowej S11 w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu stracił panowanie nad kierowanym pojazdem. Zjechał na prawe pobocze i do przydrożnego rowu melioracyjnego. W wyniku zdarzenia pasażerka pojazdu doznała ogólnych potłuczeń obrażenia poniżej 7 dni.

W niedzielę 4 sierpnia po godz. 04.00 na ul. Kolegiackiej w Środzie Wlkp. funkcjonariuszka zatrzymała do kontroli pojazd marki Audi A7. 30-letnie mieszkaniec Kostrzyna miał 1,90 promila alkoholu w organizmie. Pojazd został zabezpieczony przez pomoc drogową.

Tego samego dnia po godz. 17.00 doszło do zderzenia dwóch pojazdów na ul. Gnieźnieńskiej. Kierujący pojazdem Land Rover wykonując manewr skrętu w lewo w ul. Lotniczą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Peugeot 207, który poruszał się z przeciwnego kierunku jazdy. Tym samym doprowadził do zderzenia się pojazdów. Pasażerowie pojazdy, 10-letni chłopiec i dziewczynki w wieku 7 i 10 lat udały się wraz babcią do szpitalu w Środzie. Na miejsce wezwano strażaków z PSP Środa z uwagi na fakt, że z pojazdów na jezdnię wyciekły płyny eksploatacyjne.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?