Mimo początkowych problemów, udało się z początkiem maja uruchomić pociągi z udziałem parowozu. Mimo początkowych problemów, udało się z początkiem maja uruchomić pociągi z udziałem parowozu.

Kolejka ponownie na turystycznym szlaku!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę 1 maja na tory ponownie wyjechał pierwszy planowy w tym roku pociąg turystyczny ciągnięty przez lokomotywę parową Px48-1756.

Słoneczna majowa pogoda zachęciła średzian do aktywnego spędzenia pierwszego dnia majowego dnia i wyruszenia w wycieczkę do Zaniemyśla. Pierwszy pociąg był szczelnie wypełniony niemal do ostatniego miejsca. Na pokładzie pociągu był też starosta Ernest Iwańczuk wspólnie z rodziną.

Przypomnijmy, że pierwotnie średzka kolejka miała nie wyjechać na tory z początkiem majówki ze względu na zły stan torowiska. Do wymiany było ponad 400 podkładów. Jednak dzięki dotacji w wysokości 35 tys. zł ze Starostwa Powiatowego i pracy społecznej wykonanej przez średzkich kolejarzy, strażaków-ochotników i innych przychylnych osób (w tym m.in. wspomnianego starosty) przy wymianie podkładów udało się doprowadzić torowisko do należytego stanu, który pozwala na funkcjonowanie kolejki. Będzie ona wyjeżdżać na tory w każdy weekend i dni wolne od pracy.

Poniżej przypominamy rozkład jazdy Średzkiej Kolei Powiatowej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek