Pociągi turystyczne będą prowadzone m.in. przez parowóz Px48-1756. Pociągi turystyczne będą prowadzone m.in. przez parowóz Px48-1756. Średzka Kolej Powiatowa

Weekend majowy z kolejką średzką

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzka Kolej Powiatowa rozpoczna kolejny sezon turystyczny. Będzie to jedna z większych atrakcji podczas majówki.

- Podobnie jak w poprzednim sezonie, tak i w tym udostępniamy Państwu rozkład przewidujący wszystkie terminy uruchamiania pociągów ogólnodostępnych aż do listopada. Kursy będą odbywać się we wszystkie soboty i niedziele do 1 września, wszystkie niedziele września oraz wybrane niedziele października i listopada, a także w święta wolne od pracy (1 i 3 maja, 20 czerwca, 15 sierpnia i 11 listopada). Obsługę trakcyjną będą zapewniać lokomotywy: parowa Px48-1756 oraz spalinowa Lxd2-343 lub zastępczo Lyd1-210 - informują przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej "Bana".

Zmieni się także nieco forma sprzedaży biletów – w tym roku uruchomione zostaną kasy biletowe na stacjach Środa Miasto i Zaniemyśl, czynne przed odjazdem pociągu. Osobom wsiadającym na pozostałych przystankach bilety standardowo będzie sprzedawać obsługa pociągu. Ponadto przystanki Annopole, Płaczki, Śnieciska i Polwica będą od tego roku funkcjonować jako przystanki na żądanie. Na widok osób czekających na peronie oczywiście skład będzie zatrzymywany. Podróżnych wysiadających prosimy o uprzednie informowanie o tym załogi naszego pociągu - dodają kolejarze.

Przy okazji inauguracji sezonu, w środę 1 maja kolejarze zachęcają do udziału w rajdzie rowerowym pn. „Śladem Ryszarda Berwińskiego i hrabiego E. Raczyńskiego”. Początek rajdu na stacji Środa Miasto – wyjazd kolejką o godzinie 10:00 do Zaniemyśla. Następnie trasa rajdu będzie przebiegać następująco: Zaniemyśl – Łękno – Polwica – Wyspa Edwarda – OW Niezamyśl – Stadnina Koni Fiord Młodzikowo – Lubonieczek – Zaniemyśl. Długość trasy wynosi około 25 km. W Młodzikowie został zaplanowany quiz z nagrodami.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja